Odpoveď na vyššie položenú otázku nemusíme hľadať príliš dlho a pokiaľ patríte medzi skalných fanúšikov spoločnosti Apple, prípadne ste už čítali náš článok s pozadiami inšpirovanými WWDC 2021, zrejme viete o čo sa jedná.

Postavička je nasmerovaná na obrazovku MacBooku úplne rovnako, ako to urobil koncom minulého roka Craig Federighi, viceprezident spoločnosti Apple pre softvérové ​​inžinierstvo, pri predstavovaní nových počítačov Mac s procesorom Apple Sillicon.

Túto vtipnú situáciu využili tvorcovia meme obrázkov, ktorí si z Craiga okamžite urobili srandu. Zopár vtipných záberov nájdete aj v našej galérii, no na internete ich kolovalo podstatne viac.

Aby toho ale nebolo málo, inšpirovali sa aj niektorí YouTuberi, ako napríklad Petr Mára, ktorí sa pokúšali napodobniť ten istý výraz pre náhľadovku na svoje video ohľadom počítačov s čipom M1. Sami môžete posúdiť, do akej miery sa mu to podarilo.

Pozvánka na WWDC 2021 v sebe skrýva nenápadný vtip!

Zvláštne okuliare

Je veľmi príjemné zistiť, že aj v Apple rozumejú vtipu a dokážu si urobiť srandu sami zo seba. Použitie podobného dizajnu na pozvánku, ktoré poukazuje na minulú Keynote vôbec nie je bežné. Toto sa teda z nášho pohľadu vydarilo.

Na záver ešte upriamime vašu pozornosť na jeden malý detail, ktorým sú okuliare dievčata na pozvánke. Ako môžete vidieť sami, nemajú žiadne stranice, vďaka čomu pôsobia veľmi futuristicky. Možno je to nenápadný odkaz na pripravované Apple Glasses, ktorých by sme sa mali dočkať niekedy v roku 2022. Nechajme sa prekvapiť.

Napíšte nám do komentára, na čo sa v rámci WWDC 2021 najviac tešíte vy. Za nás je to asi iOS 15!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.