Príchod AirPods Pro druhej generácie bol pôvodne odhadovaný už na koniec minulého roka. Ich predstavenie na jednej z minuloročných konferencií sa však nekonalo a my si preto ešte chvíľu budeme musieť počkať. Zdá sa, že ich uvedenie nie je až tak ďaleko. Popredný analytik Ming-Chi Kuo potvrdzuje ich vydanie na druhú polovicu roka 2022.

Prečítajte si tiež  Predaje AirPods 3 sú sklamaním. Používatelia ich nechcú a radšej si kupujú starší model

Zatiaľ čo druhá generácia AirPods zostala v ponuke aj popri nových AirPods 3, aktuálnu generáciu AirPodov Pro čaká iný scenár. Nové „Pro-čka“ vystriedajú už takmer dva a pol roka starý model a zaradia sa tak na post druhých najprémiovejších slúchadiel v portfóliu jablkovej firmy, hneď za AirPods Max.

Ako sme spomínali vo včerajšom článku, dopyt po tretej generácii AirPods je výrazne slabší ako po druhej generácii AirPods. Táto skutočnosť viedla k tomu, že Apple v druhom až treťom štvrťroku znížilo objednávky AirPods tretej generácie od dodávateľov najmenej o 30%.

AirPods Pro
Zdroj: Unsplash / Ignacio R

Podľa odhadov, ktoré kolujú v komunite už dlhší čas, by mali AirPods Pro 2 doraziť s výrazne lepším bezdrôtovým čipom v porovnaní s čipom H1, ktorým disponuje momentálna generácia. Tento čip poháňa funkcie súvisiace so zvukom ako napríklad aktívne potláčanie hluku alebo zosilňovanie okolitých zvukov v režime transparentného odposluchu. Vylepšenia tejto technológie by mohli viesť k zlepšeniu výdrže batérie pre dlhší čas počúvania na jedno nabitie.

Kuo tiež očakáva, že nové AirPods Pro budú podporovať bezstratový zvuk Lossless v službe Apple Music. Upgradu by sa malo dočkať aj nové nabíjacie puzdro AirPods Pro, ktoré bude schopné vydávať zvuk. To by mohlo používateľom výrazne pomôcť v lokalizácii slúchadiel. Je pravdepodobné, že nabíjacie puzdro bude mať aj rovnaký stupeň vodeodolnosti ako nabíjacie puzdro AirPods tretej generácie.

Na stole je stále aj možnosť odstránenia „stopky“ slúchadiel, čo by ich celkovú veľkosť ešte viac zredukovalo. Ak sa tento odhad potvrdí, nové AirPods Pro dostanú podobný dizajn ako slúchadlá Apple Beats Studio Buds, ktoré firma predstavila ešte minulý rok.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -