Apple Music sa v posledných mesiacoch dočkalo výraznej podpory, čo sa pretavilo v zaujímavé novinky a vychytávky. Jednou z nich je nepochybne zavedenie priestorového zvuku Spatial Audio, ktoré podľa Apple figuruje v úlohe lákadla pre nových predplatiteľov, ktorí sa nevedia rozhodnúť medzi hudobnými službami.

Prečítajte si tiež  Zabudnute na trojmesačný free trial. Apple skracuje skúšobnú verziu Apple Music.

Funkcia Spatial Audio služby Apple Music bola spustená ešte koncom júna 2021, po jej oznámení na konferencii WWDC. Vedenie spoločnosti Apple teraz zdieľa vybrané štatistiky a hovorí o tom, ako poslucháči oceňujú Spatial Audio. Podľa portálu Billboard Apple tvrdí, že nahrávacie spoločnosti, ktoré remasterujú výsledný zvuk v Spatial Audio, zaznamenávajú veľký nárast počtu poslucháčov.

Na základe štatistík je rozoznateľné, že poslucháči dávajú prednosť hlavne reedíciám už vydaných albumov a singlov, ktoré dostali remaster v Spatial Audio. Spoločnosť Apple považuje Spatial Audio za rozlišovací prvok medzi Apple Music a jej konkurentmi a to ešte viac ako v prípade bezstratového formátu Lossless Audio.

V súčasnosti viac ako polovica našich celosvetových predplatiteľov Apple Music počúva vzhľadom na štatistiky hudbu v rámci Spatial Audio. Toto číslo aj naďalej veľmi rýchlo rastie. Spoločnosť Apple (ako sme mohli očakávať) nezverejnila presné údaje o tom, koľko skladieb je k dispozícii v priestorovom zvuku. Podľa Billboardu bola funkcia spustená s niekoľkými tisíckami skladieb a odvtedy sa rozrástla sedemnásobne.

Apple Music Spatial Audio

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJBillboard
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.