Spoločnosť Apple ešte v januári 2022 predstavila novú funkciu „Tap to Pay“, vďaka ktorej budú môcť používatelia s podporovanými zariadeniami prijímať platby prostredníctvom služby Apple Pay z bezkontaktných kreditných / debetných kariet a tiež digitálnych peňaženiek. Nebudú k tomu potrebovať žiaden ďalší hardvér.

Len nedávno sme písali o tom, že firma začala svoju novú technológiu testovať na skutočne výnimočnom mieste. Ako však informuje Mark Gurman z agentúry Bloomberg, testy sa pomerne rýchlo rozšírili do všetkých Apple Store predajní po celých spojených štátoch amerických. Ak sa teda budete nachádzať v USA, vyskúšať si to môžete na vlastnej koži.

Novinka je určená predovšetkým pre malé podniky a obchodníkov, ktorí nemajú vlastný termínál, prípadne by bolo pre nich jeho zavedenie príliš nákladné a komplikované. V tomto prípade bude stačiť vlastniť iPhone XS a pravidelne ho aktualizovať.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Apple je evidentne s výsledkami testovania spokojné, nakoľko ho začalo rozširovať z pilotného Apple Store v Cupertine do všetkých obchodov behom necelých dvoch týždňov.

Pri pokladni jednoducho obchodník vyzve zákazníka, aby podržal svoj iPhone / Apple Watch, kreditnú / debetnú kartu alebo inú digitálnu peňaženku poblíž jeho iPhonu a platba prebehne prakticky okamžite skrz technológiu NFC.

Dúfajme, že sa tejto technológie dočkáme niekedy aj na Slovensku. Ako iste viete, spoločnosti Apple na našom trhu všetko dosť dlho trvá. Sme však príliš malí na to, aby sme boli prioritou…

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.