Spoločnosť Apple patrila medzi tie firmy, ktoré prerušili predaj svojich produktov a takisto používanie služieb v Rusku, len niekoľko dní po začatí invázie na Ukrajinu. Súčasťou opatrení bolo aj úplné zakázanie používania Apple Pay. To vstúpilo do platnosti v priebehu marca. Teraz sa ukazuje, že Rusom sa tento krok zo strany technologického giganta vôbec nepáči a rozhodli sa proti nemu bojovať.

Ako píše portál 9to5mac, ruskí právnici na spoločnosť Apple v uplynulých hodinách podali hromadnú žalobu, v ktorej sa píše, že ruskí spotrebitelia boli poškodení stratou prístupu ku službe Apple Pay. Nech to znie akokoľvek absurdne, naozaj je to pravda.

Za všetkým stoja právnici z advokátskej kancelárie Chernyshov, Lukoyanov and Partners (CLP). Tí v oficiálnych dokumentoch píšu, že spoločnosť Apple svojim konaním spôsobila obyvateľom Ruska „úmyselnú morálnu ujmu“.

Prečítajte si tiež  Prečo má iPhone stále notch aj keď konkurencia používa omnoho menšie výrezy? Poznáme odpoveď

Samozrejme, týka sa to iba tých ľudí, ktorí vlastnia Apple zariadenie. Právnici sa chystajú vymáhať od najhodnotnejšej technologickej spoločnosti zatiaľ nezverejnenú finančnú kompenzáciu. Pravdepodobne však ide len o bezvýznamný výkrik do tmy.

Rusko nemá v tomto prípade proti Apple šancu

Už len na základe toho, ako absurdne to clé znie, je veľmi nepravdepodobné, že by táto žaloba uspela. Dokonca by nemusela prejsť ani v samotnom Rusku.

Apple síce zastavil svoju službu Apple Pay na danom území, no takisto ide o jeden z dôsledkov amerických sankcií voči ruským bankám. Firma by teda Apple Pay v Rusku nemohla používať ani keby chcela. V opačnom prípade by sa vystavovala problémom priamo v USA.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Ako tiež pádne poznamenal portál 9to5mac, je poľutovaniahodné, že v dôsledku sankcií v mnohých ohľadoch trpia nevinní ruskí občania, no strata Apple Pay sotva patrí medzi tie významné – a náprava je v rukách Putina, nie Apple.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5Mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.