Jeden z najvplyvnejších ľudí v technologickom priemysle si podľa portálu AppleInsider spravil počas výročnej konferencie v Sun Valley krátke voľno na to, aby sa mohol previesť v elektrickom vozidle od spoločnosti Rivian Automotive. Tá je na trhu úplným nováčikom, no po jej pickupoch túžia tisíce ľudí naprieč celou USA. Táto správa je pomerne prekvapivá, pretože nie je celkom bežné, aby Tima Cooka oslovilo nejaké auto. Sám vlastní pomerne bežné značky, ktorými sa snaží na svoju osobu príliš neupozorňovať.

Tim Cook je opakovaným návštevníkom mediálneho výjazdového zasadnutia spoločnosti Allen & Co v Sun Valley, kde prebiehajú rozhovory so šéfmi iných významných spoločností, pričom toto podujatie slúži na výmenu nápadov a načrtnutie budúcich spoluprác. Počas jednej z exkurzií si Cook zrejme pozrel produkt potenciálneho konkurenta v automobilovom priemysle a tak neváhal, keď si ho mohol vyskúšať.

Prečítajte si tiež  Chcete používať CarPlay ako profíci? Pomôže vám Petr Mára!

Podľa ľudí oboznámených s podujatím, ktorí sa vyjadrili pre agentúru Bloomberg, bol Cook vo štvrtok videný, ako sa v centre Sun Valley vozí v zelenom elektrickom pickupe Rivian. Toto vozidlo údajne prevážalo generálneho riaditeľa spoločnosti Apple z letoviska Sun Valley na večeru do centra mesta.

Chcel si vyskúšať konkurenciu? 

Zelené a strieborné vozidlo značky Rivian
Zdroj: Rivian

Na výjazdovom zasadnutí sa zúčastnil aj generálny riaditeľ a zakladateľ spoločnosti Rivian R. J. Scaringe, ktorý si so sebou priniesol dve elektrické vozidlá. Je pravdepodobné, že Cook využil túto príležitosť, aby si pozrel hlavného konkurenta automobilových plánov spoločnosti Apple, ktoré by sme mohli spoznať už v priebehu najbližších rokov.

Prečítajte si tiež  Kuo: Tím pracujúci na projekte Apple Car má problémy. Vývoj prebieha už od roku 2014 a stále nevedno, kedy skončí

Spoločnosť Apple sa opakovane nechala počuť, že pracuje na vlastnom elektrickom vozidle, a skúmala možnosti partnerstva s existujúcimi výrobcami automobilov (KIA a Hyundai), ako aj rozšírenia vlastného dodávateľského reťazca v tomto odvetví. Uvidíme teda, aký bude výsledok. Už sa naň nevieme dočkať.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.