Slúchadlá AirPods sa každou generáciou stále o niečo zlepšujú, čo prirodzene súvisí aj s pridávaním nových funkcií. Ich upgrade sa však nemusí týkať výlučne iba zvukových schopností a hudobných režimov. Apple skúma možnosti, ako môžu slúchadlá AirPods rozpoznávať pohyb a polohu. Táto funkcia môže byť spojená s možnosťou Spatial Audio a zaznamenávaním údajov v Apple Fitness+.

Prečítajte si tiež  Nie len AirPods ale aj Beats. Slúchadlá od spoločnosti Apple vykazujú ohromné predaje

Apple Fitness+ je síce mimoriadne dobre spracovaná služba (aj keď u nás stále nedostupná), no vyžaduje si neustále online pripojenie. Hlavným spôsobom ako dokáže Fitness+ zaznamenávať údaje o cvičení a tréningoch, sú hodinky Apple Watch. To by sa ale podľa patentov a rôznych odhadov malo v budúcnosti zmeniť. Prvky schopné merania srdcovej frekcencie a senzory pre počítanie kalórií a ostatných hodnôt by mali dostať aj AirPods.

„Wireless Ear Bud System With Pose Detection“ alebo ak chcete Bezdrôtový systém slúchadiel s detekciou polohy predstavuje novo odhalená patentová prihláška, ktorá navrhuje určovanie detailov vášho pohybu prostredníctvom slúchadiel AirPods.

AirPods Pro

Slúchadlá do uší môžu mať snímače na zhromažďovanie informácií o orientácii, napríklad meranie akcelerometrom počas pohybu používateľa. Nakoľko sa k tejto téme Apple vyjadrilo už niekoľkokrát, nejedná sa o žiadne prekvapenie.

AirPods by sa tak v kombinácii s hodinkami Apple Watch stali ultimátnym prositriedkom pre lepšie trackovanie tréningov, no poslúžili by aj v iných ohľadoch. V rámci cieľových skupín sa o nich hovorí aj ako o pomôcke pre sluchovo alebo zrakovo postihnutých používateľov.

Prečítajte si tiež  AirPods Pro a AirPods 3 dostali príjemné vylepšenie, ktoré Apple nespomenulo

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJAppleinsider
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.