Pokiaľ chcete byť na trhu originálnou spoločnosťou, musíte robiť originálne kroky. To si pravdepodobne povedali aj dizajnéri vo firme Throwboy. Svetu predstavili úplne novú kolekciu vankúšikov, ktorá si určite získa každého Apple fanúšika. Veď prečo by aj nie. Pripomínajú ikonické Apple produkty z minulosti.

Vankúš v tvare Macinstosha za 15$.

Len nedávno sme písali o šialenom nápade, kde jedna firma ponúkala plyšovú hračku v tvare Macintosha. V tomto prípade šlo o naozaj uletený nápad a daný plyšák nebol určený do postele ale skôr na stôl lebo dokázal aj stáť. Dnes tu máme niečo podobné.

- Reklama -

Vyššie menovaná spoločnosť Throwboy predstavila vankúše, ktoré sa nazývajú „Pocket Pillows“. Kolekcia zahŕňa dva produkty, z ktorých každý symbolizuje iný počítač z histórie spoločnosti Apple. V prvom prípade ide o klasický Macinstosh z roku 1984, ktorý nedávno oslávil 36. narodeniny a v druhom prípade o iMac G3 z roku 1998, ktorý zachránil Apple pred istým krachom.

Šialený nápad. Vankúš v tvare Macinstosha za 15$.
Vankúš Macintosh – svetapple.sk

Dokonalá kópia zariadení podľa predlohy

Zariadenia sú urobené dokonalo podľa predlohy. Autori si dali záležať na tom, aby sedel tvar, farba, ikonické komponenty a všetky detaily. V oboch prípadoch sa potom jedná o mäkký, veľmi príjemný materiál. Pokiaľ si pozriete fotografie, určite si všimnete, že v skutočnosti ide o relatívne malé vankúšiky. Zmestia sa vám do dlane.

Je to preto, lebo výrobca sa v tomto prípade nesústredil na to, aby s nimi majitelia spávali napríklad v posteli. Tento predmet je určený na stôl, poličku, skrinku a podobne. Podľa nás ide o taký ideálny suvenír do kancelárie alebo do pracovne. To, kam si ho ale majiteľ je už ale jeho slobodné rozhodnutie.

Šialený nápad. Vankúš v tvare Macinstosha za 15$.
Šialený nápad. Vankúš v tvare Macinstosha za 15$. – svetapple.sk

Vankúšik na stôl za 15$ štartujúci na Kickstarteri.

Ako už bolo naznačené v nadpise, každý z vankúšikov stoji 15$ a štartujú v kampani na platforme Kickstarter. Pôvodný plán už naplnili. Na jednej strane je možno výrobná hodnota takejto „hračky“ niekoľko násobne nižšia.

Na strane druhej ide ale o veľmi originálny produkt, ktorý len tak hocikde nezoženiete. My si teda myslíme, že cena je úplne adekvátna. Rozhodnite ale vy. Napíšte nám do komentára, či si myslíte, že to stojí za to…

Šialený nápad. Vankúš v tvare Macinstosha za 15$.
Šialený nápad. Vankúš v tvare Macinstosha za 15$. – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.