Spoločnosť Apple predstavila svoju hlasovú asistentku Siri ešte v roku 2011 spolu s iPhonom 4S. Od tej doby uplynula pomerne dlhá doba a používatelia sa do dnešných dní nemôžu spoľahnúť na podporu slovenského alebo aspoň českého jazyka. Ako však naznačujú zdroje zo zahraničia spolu s uniknutým dokumentom, čoskoro sa to všetko zmení.

Apple pripravuje na rok 2022 veľké vylepšenie pre Siri, ktoré sa nebude týkať len jej umelej inteligencie ale aj schopnosti lepšie porozumieť zahraničným zákazníkom. Veď ešte v septembri 2020 sa objavili pracovné pozície v írskom meste Cork, kde Apple hľadalo aj slovenských zamestnancov, ktorí by sa mohli podieľať na vývoji tohto hlasového asistenta.

Už na WWDC 2022 by malo Apple odhaliť desiatky nových podporovaných jazykov, pričom na zozname sa objavil aj ten slovenský a český. Sme veľmi zvedaví na to, ako to bude celé fungovať, no zároveň sa tešíme, že sa Apple konečne odhodlalo k tomuto dôležitému kroku.

Už 11 rokov v angličtine 

Unsplash / Omid Armin

Veď Siri bude mať onedlho 11 rokov a za tento čas sme si ju na našom území nemohli užiť ináč ako v cudzích jazykoch. A nebudeme si klamať, že takéto používanie nie je úplne prívetivé a hlavne prirodzené.

Navyše nie každý vie rozprávať napríklad po anglicky alebo nemecky a tak bol takýto človek o určité funkcie Apple zariadení jednoducho ukrátený. To je samozrejme škoda.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Nakoniec len chceme pripomenúť, že práve dnes je svetový deň bláznov a všetko čo ste si prečítali vyššie v článku bola iba fikcia. Na strane druhej si však myslíme, že by technologický gigant z Cupertina mohlo na tomto nedostatku zapracovať, nakoľko Slovensko a Česko nie sú jediné dve krajiny, kde chýba podpora domáceho jazyka ako soľ. Súhlasíte?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -