Spoločnosť Apple predstavila pôvodné Apple Watch ešte v roku 2014 a ich oficiálny predaj začal o niekoľko mesiacov neskôr v roku 2015. Až do generácie Series 3 vyzerali tieto hodinky prakticky rovnako a líšili sa iba v najmenších detailoch. Potom však v roku 2018 prišli Apple Watch Series 4 a všetko zásadne zmenili. Zariadenie sa tešilo z väčšieho displeja a oblejších hrán.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 8 bez nového zdravotného senzora? Možné to je...

Išlo o prvý a zároveň jediný redizajn Apple Watch, ktorého sme sa za uplynulých 8 rokov od predstavenia pôvodného modelu dočkali. Aj preto by možno bolo na čase, keby Apple pri Apple Watch Series 8 znovu zakročilo.

Zariadenie bude predstavené niekedy v septembri a keďže má byť iPhone 14 ešte hranatejší než iPhone 13 (inšpirovať sa má iPhonom 4 z roku 2010), Apple Watch by mohli ísť v jeho šlapajach.

Jediný únik, ktorý zatiaľ hovoril o Apple Watch Series 8 sa týkal reproduktora. Ten má byť podľa všetkého kompletne prepracovaný, vďaka čomu poskytne majiteľovi ešte hlasnejší zvuk pri zvonení, upozorneniach a podobne. To by mohlo súvisieť aj s novými tvarmi zariadenia.

Apple Watch Series 8 bez zdravotných senzorov? 

Čo sa ale týka zdravotných senzorov, tu nás zrejme čaká sklamanie. Hoci Ming-Chi Kuo spomínal, že Apple pracuje na snímači pre meranie telesnej teploty, krvného tlaku či dokonca hladiny cukru v krvi, v Apple Watch Series 8 podľa všetkého neuvidíme žiadnu z týchto technológií. No a tu sa teda otvára priestor pre kompletný redizajn, ktorý by sám osebe mohol zaujať širokú masu spotrebiteľov.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Tí sú totiž v súčasnosti po predstavení Apple Watch Series 7 trochu sklamaní. Nebudeme si klamať, že tieto hodinky nedostali skoro nič nové okrem väčšieho displeja. Veď procesor ako aj snímače sú stále rovnaké.

Apple preto v roku 2022 potrebuje zmenu, ktorou zaujme spotrebiteľov. No a tou by mohli byť práve ploché hrany, ktorých sa však nedočkajú iba Apple Watch Series 8 ale možno aj Apple Watch SE.

Pochopiteľne je to trochu lotéria a v súčasnosti nikto nevie s istotou povedať, či výrazná vizuálna zmena naozaj príde alebo ide opäť o mylné informácie riadené z Cupertina.

Ďalší leakeri však naznačujú, že Apple chystá aj úplne nový model Apple Watch, ktorý bude extrémne odolný a taktiež tri veľkosti displeja. No a presne toto by mohlo súvisieť s kompletným redizajnom. Nechajme sa teda prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -