Generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook sa zúčastnil rozsiahleho rozhovoru so Zachom Baronom z GQ potom, čo sa dostal na obálku Global Creativity Awards 2023. Samotný rozhovor niesol názov „‌Tim Cook‌ Thinks Different,“ čím odkazoval na slávny slogan spoločnosti Apple.

V celom rozhovore bola podrobnejšie rozoberaná Cookova kariéra ale aj osobný život. Šéf Apple dokonca prezradil aj to, prečo by sa mohla firma pod jeho vedením „čisto hypoteticky“ zaujímať o AR / VR hardvér. Dáva to logický dôvod. Téme sa venoval Macrumors.

Tim Cook sa napríklad domnieva, že rozšírená realita je ideálny nástroj na to, ako prepojiť fyzický a digitálny svet do jedného, za účelom lepšej a jednoduchšej komunikácie. Ľudia by vďaka VR / AR Headsetu mohli dosiahnuť veci, ktoré predtým neboli možné.

Rovnako tak by rozšírená realita zjednodušila spoluprácu v tímoch alebo na poradách a mohla by urýchliť kreativitu.

Podľa Cooka je meranie fyzických objektov a umiestňovanie digitálneho umenia na steny len začiatkom využitia AR, čím naznačil, že už teraz existujú niekde v laboratóriách spoločnosti Apple oveľa väčšie možnosti, ako túto technológiu uchopiť.

Tim Cook sa v roku 2015 AR / VR okuliare poriadne kritizoval 

Tim Cook Facepalm
Zdroj: Mindjourney / Bing AI

Zach Baron pri tejto príležitosti vytiahol aj komentár Tima Cooka z roku 2015, v rámci ktorého povedal, že je veľmi skeptický ku tomu, či spoločnosť Apple niekedy vyrobí inteligentné okuliare podobné projektu Google Glass.

Prečítajte si tiež  Video: Pozrite sa, ako funguje zabezpečenie Apple zariadení proti zlodejom v praxi

V rozhovore pre The New York Times vtedy povedal: „Vždy sme si mysleli, že okuliare nie sú múdrym krokom z toho hľadiska, že ich ľudia nebudú chcieť nosiť. Boli rušivé, namiesto toho, aby odsúvali technológiu do pozadia, o čo sme sa snažili. Vždy sme si mysleli, že to bude prepadák, a viete, zatiaľ sa tak aj stalo.“

Šéf spoločnosti Apple zmenil myslenie 

Na základe vyššie uvedeného tvrdenia by sme mohli dospieť k názoru, že spoločnosť Apple nikdy žiaden VR / AR Headset nepredstaví. Generálny riaditeľ spoločnosti Apple ale priznal, že sa v roku 2015 zmýlil:

„Moje myslenie sa stále vyvíja. Steve ma naučil dobrú vec: nikdy sa neviaž na svoje včerajšie presvedčenie. Vždy, keď sa objaví niečo nové, čo hovorí, že si sa mýlil, priznaj to a choď ďalej, namiesto toho, aby si sa naďalej utvrdzoval v tom, prečo máš pravdu.“ – priznal Cook v najnovšom rozhovore pre GQ.

Tim Cook nepriamo potvrdil, že Apple pracuje na AR / VR headsete

Apple VR / AR Headset
Zdroj: AppleInsider

Zach Baron využil veľmi takticky aj túto situáciu a Cooka sa opýtal, či skutočnosť, že o náhlavné súpravy alebo inteligentné okuliare ako Google Glass či Meta Quest nebol medzi zákazníkmi nikdy veľký záujem neprinúti spoločnosť Apple k tomu, aby bola voči podobnému produktu skeptická.

Tu sa ale Tim Cook opäť rozrečnil a odpovedal, že spoločnosť Apple má za sebou dlhú históriu úspechov v oblastiach, o ktorých ľudia pochybovali, že sa v nich presadí.

„Takmer všetko, čo sme kedy urobili, bolo sprevádzané množstvom skeptikov. Ak robíte niečo, čo je na hrane, vždy to bude mať svojich odporcov. Môžeme nejakým spôsobom významne prispieť k niečomu, čo iní ľudia nerobia? Môžeme vlastniť primárnu technológiu? Nemám záujem skladať kúsky vecí niekoho iného. Pretože chceme ovládať primárnu technológiu. Pretože vieme, že takto sa inovuje.“

Apple môže predstaviť svoj AR / VR headset na WWDC 2023

Spoločnosť Apple by mohla svoju prvú náhlavnú súpravu predstaviť už na konferencii WWDC 2023, ktorá sa bude konať podľa oficiálneho oznámenia od 5. do 9. júna 2023. Technologický gigant tu okrem toho predstaví celú plejádu nových softvérových produktov.

Malo by ísť napríklad o kompletne prepracovaný operačný systém iOS 17, watchOS 10 či macOS 14 ale aj WearOS, ktorý bude súčasťou prvej náhlavnej súpravy.

Inžinieri sa boja predstavenia prvého AR / VR Headsetu. Vraj môže byť hanbou Apple

Apple AR / VR Headset
Zdroj: Bing

Až osem súčasných a bývalých zamestnancov spoločnosti Apple sa ale vyjadrilo pre denník The New York Times, že hoci boli pôvodne z tejto technológie nadšení, po čase sa toto nadšenie do istej miery vytratilo.

Zariadenie môže skončiť ako hanba pre spoločnosť Apple, pretože jeho prvá generácia má byť extrémne drahá (Apple si môže pýtať za Headset až 3 000 $) a zároveň bude mať dosť obmedzené využitie.


Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

Loopi Eco Case
Reklama

Takisto sa objavili hlasy, že AR / VR Headset od Apple nedosiahol dostatočný pokrok pri vývoji niektorých funkcií vrátane vylepšenia hlasovej asistentky Siri.

Táto nespokojnosť mala byť tak rozsiahla, že sa údajne rozšírila aj na členov vedenia spoločnosti Apple, ktorí taktiež vyjadrili pochybnosti ohľadom úspechu zariadenia.

Na druhej strane, v minulosti sa objavili predpovede, že prvý AR / VR Headset bude takou revolúciou, že najneskôr do roku 2031 nahradí iPhone. Uvidíme teda či sa pochybnosti stretnú s realitou. Dajte nám vedieť do komentára, čo si myslíte vy.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -