o pár dní sa uskutoční event, na ktorom nám Apple predstaví iPhone 12 (13. október). Banka Morgan Stanley urobila podrobnú analýzu trhu a dospela k záveru, že tento model bude v ponuke ten najdôležitejší za posledné roky. Dôvod je prostý.

Životný cyklus hrá v prospech iPhonu 12

Celý svet už netrpezlivo čaká na uvedenie ďalšej generácie „jablkového“ smartfónu. iPhone 12 získa úplne nový (hranatý) dizajn, výkonný procesor, kvalitné fotoaparáty a v neposlednom rade aj podporu 5G siete. Analytici sú presvedčení, že sa bude jednať o mimoriadne úspešný produkt.

Apple s ním príde v kľúčovom období, pretože výmenný cyklus zariadení sa predĺžil na 4-5 rokov. Ľudia vlastniaci iPhone 6S či iPhone 7 pôjdu do upgradu, nakoľko sa im to z technologického hľadiska oplatí. Kľúčové trhy, ktoré môžu prekvapiť v predajoch sú Európa, Stredný východ a Ázia.

Cupertinský gigant by mohol rozoslať až 220 miliónov kusov zariadení počas budúceho roka. Inými slovami sa bavíme o medziročnom náraste na úrovni cca 22%. To nie je zanedbateľné číslo.

Investičná banka sa tiež pozrela na ceny iPhonu 12 a dospela k pozitívnym záverom. Podľa jej odhadov môže začínať základný model, iPhone 12 mini, na cenovej úrovni 649$ (64GB verzia). Pokiaľ si zákazník vyberie najdrahší iPhone 12 Pro Max s 512GB úložiskom, zaplatí 1399$.

Ťažko povedať, do akej miery sú tieto odhady pravdivé. Treba si uvedomiť, že iPhone 11 Pro Max (512GB) stojí v súčasnosti 1449$. Pokiaľ by sa ale informácie naplnili a smartfón od Apple by zlacnel (trebárs vďaka absencii príslušenstva v balení), určite by bol obrovským hitom. Dosť bolo ale špekulácií. Počkajme si do 13. októbra na oficiálny Apple Event. Tešíte sa?

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple v iOS 14 vylepší kľúčenku. Pribudnú veľmi užitočné zmeny!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.