Najnovší prieskum odhaľuje zaujímavú skutočnosť. Ukazuje sa, že aj keď sa spoločnosť Apple snaží byť čo možno najviac zhovievavá v oblasti ochrany osobných údajov, používatelia jej neveria tak ako spoločnosti Google alebo Amazon.

O dáta sa postaral denník The Washington Post a štatistickú vzorku predstavovalo viac ako 1 000 obyvateľov USA.

Dotazníkovou metódou sa im kládli otázky typu, ako moc dôverujú tomu, že spoločnosti alebo sociálne siete Facebook, TikTok, Instagram, WhatsApp, YouTube, Google, Microsoft, Apple a Amazon zodpovedne nakladajú s ich súkromnými dátami.

Najhoršie dopadol Facebook, najlepšie Amazon 

Najhoršie v tomto prípade dopadla sociálna sieť Facebook, ktorá už v súčasnosti spadá pod spoločnosť Meta. Ukázalo sa, že jej až 40 % ľudí vôbec nedôveruje, za čo môžu pravdepodobne rôzne škandály týkajúce sa zneužívania osobných údajov na účely personalizovanej reklamy. S veľmi podobnými negatívnymi reakciami sa stretol aj Instagram či TikTok.

Prečítajte si tiež  Z Apple handričky sa stáva hit! Pozrite sa na koncept "Apple Polishing Cloth" v rôznych farbách

Naopak do vedenia sa dostala spoločnosť Amazon, ktorej úplne dôveruje až 39 % používateľov. V tesnom závese za Amazonom sa potom drží s 34 % Google a Apple dosiahlo „len“ 26 % skóre. Aj keď teda táto firma tvrdo bojuje za ochranu súkromia používateľov, tí jej zrejme až tak moc neveria…

Snáď sa to v budúcnosti zmení!

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.