Spoločnosť Apple vždy vedela, ako na seba strhnúť obrovskú mediálnu pozornosť za absolútnu banalitu. Ako sa však hovorí, aj zlá reklama je reklama a v tomto prípade to platí dvojnásobne.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Technologický gigant včera predstavil nový displej, ktorého obstarávacia cena na Slovensku štartuje na úrovni 1749,00 €. Špeciálnu leštiacu handričku, ktorá sa ináč predáva za 25,00 € však v jeho štandardnom balení nečakajte. Spoločnosť Apple je v tomto smere poriadne lakomá.

Ak zaplatíte viac, dostanete aj handričku 

Ak si kúpite nový monitor, ktorý je skoro v cene pôvodného 27″ iMacu, handru na jeho utretie si musíte zaobstarať samostatne. Neplatí to však v prípade, že si vyberiete vyhotovenie so špeciálnou antireflexnou nano-textúrou, ktoré je o 250,00 € drahšie. Inými slovami, ak si kúpite monitor za 1999,00 €, pre Apple je to signál, že by vám mal dať aj nástroj, s ktorým si ho vyčistíte.

Nebolo by na tom možno nič zlé, keby leštiaca handrička nebola k dispozícii vôbec. Apple ju však dodáva len striktne s nano-textúroou čo je trochu zbytočné rozhodnutie. Na strane druhej ale rešpektujeme, že toto príslušenstvo je určené hlavne na špeciálnu povrchovú úpravu. Určite by ale nebolo od veci, keby ste si s ním mohli utrieť aj štandardný „lesklý“ displej bez dodatočných príplatkov.

Prečítajte si tiež  Apple zabilo 27" iMac. Jeho nástupca možno nikdy nepríde

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.