V posledných mesiacoch sa vášnivo diskutovalo o tom, kedy spoločnosť Apple predstaví nástupcu za 27″ iMac, ktorý je vo svete už roky extrémne populárny. Pôvodne sa hovorilo, že by sme ho mohli vidieť už v rámci eventu Peek performance, no ako sa ukázalo, Apple zvolilo úplne inú taktiku.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Na dnešnej Keynote sme totiž videli „len“ nový stolný Mac, no zďaleka nešlo o „all-in-one“ PC. Mac Studio s extrémne výkonným procesorom M1 Max alebo M1 Ultra si budete musieť kúpiť samostatne k špeciálnemu displeju Studio Display s 27″ uhlopriečkou. No a či sa vám to páči alebo nie, pravdepodobne je práve toto nová vidina toho, „čo Apple považuje za 27″ iMac“.

Mohli by ste s nami nesúhlasiť a myslieť si, že Apple väčší počítač predstaví neskôr, napríklad v roku 2023. Samozrejme, že aj to je možné.

Netreba však zabúdať na fakt, že technologický gigant práve ukončil predaj 27″ iMacu, ktorý sa doposiaľ dodával ako jeden z posledných počítačov od Apple s procesormi od spoločnosti Intel. Jeho budúcnosť je teda veľkou neznámou.

Z minulosti vieme, že nie je úplne bežné, aby Apple skoncovalo s tak dôležitým produktom bez nástupcu. Situáciu si teda zatiaľ vysvetľujeme tak, že náhradou má byť Mac Studio v kombinácii so Studio Displejom a tým, ktorí majú záujem o iMac na bežnú kancelársku prácu musí zatiaľ verzia s 24″ displejom. O tom či je táto zmena dočasná alebo trvalá rozhodne až čas. Čo si myslíte vy?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.