Asi nemusíme pripomínať, že AirTag bol v posledných mesiacoch v správach rozoberaný pomerne často. Žiaľ nešlo o chválu tohto miniatúrneho zariadenia, ale skôr o objektívnu kritiku, ktorá súvisela s nechceným sledovaním cudzích osôb a predmetov.

Pre upresnenie, stalkeri ho využívajú na sledovanie žien a zlodeji zas na sledovanie áut, ktoré sa chystajú ukradnúť. No a keďže ani jedno nie je dobré, Apple sa rozhodlo na tieto problémy reagovať.

- Reklama -
Prečítajte si tiež  Do Severnej Kórey poslal AirTag - vďaka tomu odhalil, ako ho po celý čas zavádzala spoločnosť DHL

Dnes vydalo pomerne dlhú tlačovú správu, v ktorej vysvetľuje, ako vyššie spomenutým nedostatkom zamedziť. Zabezpečenie AirTagu je už dnes na relatívne vysokej úrovni a sledovanie cudzích osôb alebo predmetov je náročné. Po novom to však bude takmer nemožné.

Minimálne to má platiť v situáciach, keď má človek iPhone alebo aplikáciu Tracker Detect (od Apple) na svojom Androide. Apple má už plán ako všetky nedostatky AirTagu „zaplátať“ skrz aktualizáciu.

Záchranou pre AirTag je nový firmvér 

Konkrétne to bude robiť pomocou notifikácie, ktorá sa používateľovi na iPhone zobrazí okamžite, keď sa spáruje s novým AirTagom. Ak s vami bude toto zariadenie čo i len chvíľu cestovať, Apple sa vás pokúsi o tejto skutočnosti informovať. Zároveň má notifikácia ponúkať aj text, v ktorom sa bude uvádzať, že AirTag nie je určený na sledovanie osôb alebo cudzích predmetov.

Prečítajte si tiež  AirTag 2. generácie: Čo toto zariadenie prinesie, aký bude mať dizajn a kedy sa dostane do predaja?

Druhým vylepšením bude sprístupnenie funkcie Presné hľadanie aj na zariadenia, ktoré s AirTagom nie sú spárované. Toto môžete využívať pri všetkých iPhonoch od modelu 11 vyššie, ktoré disponujú U1 Wideband čipom. Presné hľadanie ste doposiaľ mohli aplikovať len na svoj AirTag. Po novom sa to ale mení a cudzie AirTagy sa budú vďaka tomu lokalizovať ešte ľahšie.

Treťou novinkou je skombinovanie notifikácií a zvukových upozornení, aby si používateľ skôr všimol, kde sa presne nachádza cudzí AirTag. Ak sa vám teda na displeji objaví správa, automaticky budete môcť na AirTagu prehrať zvuk a takisto použiť Presné hľadanie (pre prípad, že by niekto manipuloval s reproduktorom lokalizátora).

Posledným vylepšením je potom prepracovanie samotného zvukového tónu, ktorý AirTag vydáva. Apple sa zameria najmä na to, aby bol čo najhlasnejší. Vo výsledku teda budú mať používatelia ešte väčšiu šancu na nájdenie tohto drobného produktu napríklad vo vrecku kabáta alebo pokojne aj v podbehu auta.

Kedy sa tejto novinky dočkáme a bude sa jej dať vyhnúť? 

AirTag
AirTag

Zatiaľ žiaľ nie je známe, kedy spoločnosť Apple vydá nový firmvér pre AirTag. Podľa všetkého to ale bude v najbližších týždňoch, nanajvýš mesiacoch.

Isté je ale to, že aktualizácii sa nebude dať vyhnúť, nakoľko tá prebieha automaticky. Takisto zrejme budeme musieť počítať aj so zhoršenou výdržou gombíkovej batérie. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.