O umelej inteligencii počúvame prakticky nonstop, pričom len pred pár minútami sme na našom webe publikovali článok, v ktorom sme opisovali príbeh vývojára, ktorý bol schopný „hacknúť“ iPhone a pridať doň ChatGPT, aby získal vďaka jeho kamerám oči.

Teraz sa na túto tému vyjadril aj generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook, ktorý všetkých používateľov aj investorov ubezpečil, že firma pod jeho vedením nezaspala na vavrínoch. Téme sa venoval portál Macrumors.

Cook počas zverejňovania štvrťročných výsledkov za obdobie Q1 2023 uviedol, že potenciál umelej inteligencie považuje za „veľmi zaujímavý„, pričom však zdôraznil, že momentálne existuje ešte množstvo problémov a nevyriešených otázok, s ktorými sa musíme popasovať.

Pri umelej inteligencii by sme mali byť podľa Tima Cooka uvážliví a premyslení, aby nám na konci dňa nespôsobila viac problémov, ako osohu.

Apple využíva AI vo svojich produktoch aj službách už dnes 

Generálny riaditeľ Apple tiež zdôraznil, že aj keď to v súčasnosti vyzerá tak, že Apple nijako nevyužíva potenciál AI, pravda je úplne opačná.

Technologický gigant sa totiž roky spolieha na strojové učenie a umelú inteligenciu, ktorú zakomponoval do svojich produktov a služieb. V praxi ide napríklad o schopnosť Apple Watch detegovať pád, alebo odmerať používateľovi aktuálne EKG.

Cook tiež prisľúbil, že spoločnosť Apple s vývojom AI určite neskončila a v najbližším období ju bude v ešte väčšej miere zapájať do svojich produktov, avšak len „na veľmi premyslenom základe„.

Umelá inteligencia by sa dala využiť v Siri

Apple Siri logo
Zdroj: Reuters / Stephen Lam / Apple (úprava redakcie)

Uvidíme teda, ako bude spoločnosť Apple v tejto oblasti postupovať. Ideálnym adeptom na väčšiu integráciu umelej inteligencie sa v tejto chvíli javí predovšetkým hlasový asistent Siri.

Ten pôsobí príliš zastaralým dojmom a výhrady voči nemu majú aj inžinieri, ktorí na ňom pracujú. Dokonca sa môže stať, že spoločnosť Apple Siri úplne zruší a nahradí ju úplne inou technológiou. Nechajme sa prekvapiť.

Napíšte nám do komentára, čo si o tom myslíte vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iOS 17.2 prinesie vylepšenie bezdrôtového nabíjania Qi2 pre iPhone 13 a iPhone 14
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.