Apple je jedna z najväčších technologických spoločností na svete, ktorá dokáže každý rok vygenerovať stovky miliárd dolárov. V uplynulých 12 mesiacoch sa ale gigantovi nedarilo tak, ako sa očakávalo a na vlastnej koži to pocítil aj jeho generálny riaditeľ Tim Cook.

Ak vás niekedy zaujímalo, koľko zarába šéf jednej z najväčších firiem vôbec, nie je to žiadne tajomstvo. Napríklad v roku 2022 dokázal generálny riaditeľ spoločnosti Apple zarobiť až 84 miliónov dolárov, pričom jeho skutočná mzda narástla spolu so všetkými bonusmi na 99,4 milióna dolárov.

Nedávno sa ale začali ozývať akcionári, ktorým sa nepáčili hospodárske výsledky spoločnosti Apple za rok 2022. Problémy narobila prichádzajúca kríza, ako aj extrémne problémy v dodávateľských reťazcoch, ktoré súviseli s ochorením COVID-19 v Číne.

Generálny riaditeľ spoločnosti Apple sa preto rozhodol konať a sám navrhol, že v roku 2023 zarobí až o 40 % menej. Tento nápad bol okamžite schválený.

V praxi to teda znamená, že v nadchádzajúcom období si Tim Cook na svoje konto pripíše až o 35 miliónov dolárov menej a jeho ročná mzda bude činiť cca 49 miliónov dolárov. Týmto spôsobom by teda každý mesiac mohol zarobiť cca 4,08 milióna dolárov. Ani to ale nie je úplne málo…

Netreba tiež zabúdať, že Tim Cook v minulosti prisľúbil, že svoje peniaze bude posielať na charitu a medzičasom to aj viackrát spravil. Sám žije pomerne skromným životom podobne, ako dnes už zosnulý zakladateľ spoločnosti Apple Steve Jobs.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Po tomto roku si na Slovensku nový smartfón bez USB-C nekúpiš. Schválila to naša vláda
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.