Už v blízkej budúcnosti sa dočkáme kroku, o ktorom sa hovorí v Apple komunite už niekoľko rokov. iPhone sa podobne ako iné zariadenia s logom nahryznutého jablka konečne dočká prechodu na konektor USB-C.

Je ale dôlžetité zdôrazniť, že táto zmena sa netýka len jablkového smartfónu. V hre je ešte stále množstvo príslušenstva a periférií, ktoré fungujú s portom Lightning. Dôležitej hardvérovej úpravy by sa tak mali dočkať aj zariadenia ako Magic Mouse, Trackpad a klávesnica pre Mac. V neposlednom rade sa dotkne aj slúchadiel AirPods.

Apple má v pláne uvedenie nového puzdra USB-C pre slúchadlá AirPods Pro, ktoré by malo prísť spolu s radom iPhone 15 na jeseň tohto roka. Za odhadovaný dátum sa postavil znýmy analytik Mark Gurman z Agentúry Bloomberg, ktorý má veľmi presné predpovede.

AirPods Pro s konektorom USB-C dorazia už na jeseň 

Nie je známe, či nová generácia slúchadiel bude mať aj iné hardverové zmeny alebo pôjde iba o jednoduchú výmenu nabíjacieho portu. Ako prvé by sa však mali tohoto kroku dočkať AirPods Pro a v nasledujúcich mesiacoch aj ostatné modely.

AirPods Pro USB-C
Zdroj: MacRumors

nebude sa však jednať o jedinú novinku v prípade novej generácie AirPods. Apple totiž vyvíja novú softvérovú funkciu, ktorá má zistiť možné problémy so sluchom. Nová vychytávka testovania sluchu bude prehrávať rôzne tóny a zvuky, aby AirPods mohli určiť, ako dobre človek počuje a či nemá problém.

Čo sa týka portu USB-C, ten by sa mal objaviť aj v plánovanom upgrade prémiových AirPods Max. Oficiálny dátum ich príchodu je zatiaľ neznámy, no Apple na novej generácii už tvrdo pracuje. Jedná sa totiž o posledný model jablkových slúchadiel v súčasnej ponuke, ktorý sa nedočkal aktualizácie.

Prečítajte si tiež  AirPods Pro 2 sú dokonalé slúchadlá na leto. Po zľave ich kúpite výrazne lacnejšie

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -