DigiTimes vo svojej novej správe uvádza, že ekologické ciele spoločnosti Apple o dosiahnutie uhlíkovej neutrality do roku 2030 vyvíjajú tlak na jej dodávateľský reťazec. Aj najväčší dodávatelia, ako napríklad TSMC, majú problém splniť prísne požiadavky pochádzajúce z Cupertina.

Zdroje, ktoré sa vyjadrili pre zahraničné médium uviedli, že spoločnosť TSMC pomaly prechádza na uhlíkovú neutralitu a je nútená prijať ráznejšie opatrenia na splnenie svojich environmentálnych cieľov. V opačnom prípade riskuje komplikácie v súvislosti so svojim najväčším odberateľom.

Prečítajte si tiež  Máte iOS 15.2.1? Výdrž batérie sa vám mohla zlepšiť ale aj zhoršiť. Tento test hovorí za všetko

TSMC dodáva čipy pre Apple Watch, iPhone, iPad a Mac. Spoločnosť sa údajne obáva vysokých nákladov na dosiahnutie cieľa súvisiaceho s uhlíkovou neutralitou a má problémy s nákupom dostatočného množstva energie. Tá by totiž mala byť generovaná z čisto obnoviteľných zdrojov.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Ekologické ciele spoločnosti Apple musia dodržiavať aj dodávatelia dodávateľov 

Pexels/Pixabay

Tak ako Apple tlačí na svojich dodávateľov, aby šetrili energiou a znižovali emisie uhlíka, tak aj TSMC vyvíja rovnaký tlak na svoj dodávateľský reťazec pozostávajúci z menších firiem. S nimi totiž taktiež súvisia tvrdé ekologické ciele spoločnosti Apple, ktoré firma ohlásila ešte pred dvoma rokmi.

Niekoľko stoviek tovární na Taiwane je závislých od objednávok spoločnosti TSMC.  Výrobca čipov preto vyzval svojich dodávateľov, aby prešli na obnoviteľnú energiu. Práve týmto spôsobom sa má razantne znížiť uhlíková stopa, no na druhej strane porastú aj náklady na výrobu mikročipov či procesorov. Všetko má teda svoje pre aj proti.

Prečítajte si tiež  Získajte iPhone so 40 % zľavou a dopravou zadarmo! Akcia platí len do konca januára

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás na nich dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.