Apple predáva svoje produkty po celom svete, pričom niekde ich môžete z rôznych dôvodov získať lacnejšie a inde za ne zaplatíte dvojnásobne viac. Nové AirPods Pro 2. generácie štartujú v USA na hranici 249,00 $, zatiaľ čo na Slovensku si na ne musíte pripraviť až 299,00 €. Zďaleka nás však nebudú stáť najviac.

Ako píše portál 9to5mac, cena nových slúchadiel od Apple môže začínať aj na čiastke 235,56 $. Práve za toľko sa predávajú v Hong Kongu. Nasledujú krajiny ako Tchajwan (241,67 $), Malajzia (244,33 $) či Thajsko (247,58 $).

Rovnako tak tu ale máme aj krajiny, kde sú AirPods Pro 2. generácie extrémne drahé. Prekvapivo sa v TOP 5 umiestnili hneď dva susedské štáty Slovenska. Za bezdrôtové slúchadlá zaplatíte v Poľsku až 310,01 $, v Dánsku 310,52 $, v Maďarsku 316,35 $, v Indii 337,70 $ a v Brazílii neuveriteľných 504,87 $. To je dvakrát viac, než v USA.

Toto sú hlavné dôvody rozdielnych cien 

AirPods Pro 2. generácie
Zdroj: Apple

Ako sme už uviedli vyššie, tieto cenové rozdiely dosť závisia od aktuálnej situácie na trhu či daní, ktoré sa platia v jednotlivých krajinách. Nie je napríklad tajomstvom, že na všetky elektronické produkty, ktoré nie sú vyrobené v Indii, sa vzťahujú vysoké dovozné clá a krásne sa to ukazuje aj pri AirPods Pro 2. generácie.

Aj to je jeden z dôvodov, prečo spoločnosť Apple v tejto krajine pomerne dosť investuje do výrobných hál, nakoľko v takomto prípade dokáže svoje produkty na tamojšom trhu ponúkať podstatne lacnejšie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Apple Mapy dostávajú funkciu, ktorá chýbala mnohým používateľom. Má to ale háčik
Môže ťa zaujímať
- Reklama -