Apple predáva svoje produkty po celom svete, pričom niekde ich môžete z rôznych dôvodov získať lacnejšie a inde za ne zaplatíte dvojnásobne viac. Nové AirPods Pro 2. generácie štartujú v USA na hranici 249,00 $, zatiaľ čo na Slovensku si na ne musíte pripraviť až 299,00 €. Zďaleka nás však nebudú stáť najviac.

Ako píše portál 9to5mac, cena nových slúchadiel od Apple môže začínať aj na čiastke 235,56 $. Práve za toľko sa predávajú v Hong Kongu. Nasledujú krajiny ako Tchajwan (241,67 $), Malajzia (244,33 $) či Thajsko (247,58 $).

- Reklama -

Rovnako tak tu ale máme aj krajiny, kde sú AirPods Pro 2. generácie extrémne drahé. Prekvapivo sa v TOP 5 umiestnili hneď dva susedské štáty Slovenska. Za bezdrôtové slúchadlá zaplatíte v Poľsku až 310,01 $, v Dánsku 310,52 $, v Maďarsku 316,35 $, v Indii 337,70 $ a v Brazílii neuveriteľných 504,87 $. To je dvakrát viac, než v USA.

Toto sú hlavné dôvody rozdielnych cien 

AirPods Pro 2. generácie
Zdroj: Apple

Ako sme už uviedli vyššie, tieto cenové rozdiely dosť závisia od aktuálnej situácie na trhu či daní, ktoré sa platia v jednotlivých krajinách. Nie je napríklad tajomstvom, že na všetky elektronické produkty, ktoré nie sú vyrobené v Indii, sa vzťahujú vysoké dovozné clá a krásne sa to ukazuje aj pri AirPods Pro 2. generácie.

Aj to je jeden z dôvodov, prečo spoločnosť Apple v tejto krajine pomerne dosť investuje do výrobných hál, nakoľko v takomto prípade dokáže svoje produkty na tamojšom trhu ponúkať podstatne lacnejšie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.