Je verejným tajomstvom, že spoločnosť Apple pripravuje projekt, ktorý bude mať blízko k automobilovej doprave. Konkrétne by malo ísť o vlastné vozidlo na elektrický pohon s režimom autonómnej jazdy. V súčasnosti však vývojový tím prichádza o kľúčovú osobu.

Spoločnosť Apple opúšťa Doug Field, viceprezident pre špeciálne projekty v spoločnosti Apple. Jeho ďalšie cesty nepovedú do konkurenčnej technologickej spoločnosti ale do automobilky Ford. To zrejme nebude náhoda.

Na pravú mieru treba uviesť, že Field v posledných rokoch prechádzal od spoločnosti do spoločnosti. V Apple pracuje konkrétne od roku 2018, kde vedie vývoj Apple Car po boku Boba Mansfielda a Johna Giannandrea. Tí prevzali vedenie projektu na konci roka 2020.

Field pred nástupom do Apple pracoval pre Teslu a dohliadal na úspešný Model 3. Ešte predtým bol ale zamestnaný práve v Apple a to na pozícii viceprezidenta pre hardvérové ​​inžinierstvo Macu.

Je to teda už druhýkrát, čo opúšťa túto firmu, pričom celkom pod jej krídlami strávil 8,5 roka života a nabral množstvo skúseností.

Vrátil sa tam, kde odštartoval úspešnú kariéru 

apple carField sa paradoxne vracia do automobilky Ford, kde pôvodne odštartoval svoju úspešnú kariéru vývojového inžiniera. Zároveň sa ocitol aj v spoločnostiach Johnson & Johnson, DEKA a Segway.

Jeho nová pozícia sa bude zameriavať na pokročilé technológie a vstavané systémy, pričom má pracovať na AI, softvéri ale aj hardvéri.

Prečítajte si tiež  Toto je 5 noviniek, ktoré dorazili do Apple CarPlay spolu s iOS 15

S odchodom tak dôležitej osoby môže mať Apple pri vývoji Apple Car problémy, pretože Dougov pôvodný návrat do spoločnosti v roku 2018 bol považovaný za hlavný faktor rozhodnutia pokračovať vo vývoji vlastného vozidla.

Na strane druhej, nikto nie je nenahraditeľný a za uvedené obdobie sa projekt určite posunul míľovými krokmi smerom dopredu. Tešíte sa na auto od Apple?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.