Kompetentní v spoločnosti Apple to majú vzhľadom na komplikovanú situáciu, kvôli koronavírusu veľmi ťažké. Musia robiť rozhodnutia, ktoré môžu napáchať ekonomické škody, avšak na druhej strane ochránia zdravie zamestnancov. To je v tomto prípade prioritou. Aj preto spoločnosť vydala zákaz cestovať do krajín ako Čína, Južná Kórea a tiež Taliansko.

Zamestnanci Apple nemôžu cestovať do Talianska alebo Južnej Kórei.

Ako sa ukazuje, jedna z najväčších technologických spoločností na svete chráni svojich pracovníkov tak veľmi, ako sa len dá. Podrobne sleduje situáciu vo svete a reaguje na ňu postupmi, ktoré sú podľa nášho názoru veľmi správne.

Už pred pár týždňami bol vyhlásený „zákaz“ cestovania do Číny. Koronavírus môže byť pre človeka nebezpečný a tak sa netreba nechať ohrozovať. Apple medzitým poslalo do krajiny aj balíčky pre svojich zamestnancov v karanténe, ktoré obsahujú rúšky, kávu, čaj, antibakteriálny gél, či dokonca iPad.

Pokiaľ sa títo ľudia nachádzajú v zóne ohrozenia, nemusia chodiť do roboty, aby sa nevystavovali zbytočnému riziku. Apple v krajine síce znovu otvoril niekoľko prevádzok Apple Store, kontaktné centrá a tiež kancelárie, no na druhej strane aj tu platia prísne bezpečnostné opatrenia. Spomenúť by sme mohli obmedzenú pracovnú dobu, ktorá je skrátená len na nevyhnutné hodiny, alebo kontrolu zákazníkov pri vstupe do obchodov.

Apple Store na letisku v Singapure bude otvorený 13. júla. - svetapple.sk
Zamestnanci Apple nemôžu cestovať do Talianska alebo Južnej Kórei.

Najnovší zákaz, ktorý sa týka cestovania do Južnej Kórei a Talianska neohrozí spoločnosť Apple do takej miery, ako práve zákaz cestovania do Číny. Dôvod je taký, že tu chodia na služobné cesty rôzni inžinieri, ktorí majú na starosti napríklad produkciu iPhonov (a iných produktov).

Apple má v tejto krajine situovanú väčšinu zo svojej výroby. Kým ale nebude všetko dotiahnuté na 100%, nič sa produkovať nemôže. Spoločnosť komunikuje s továrňami aspoň cez telefón a video-hovory. Osobný kontakt je ale o niečom úplne inom…

17 pobočiek Apple Store v Taliansku je zatiaľ otvorených.

Hoci je situácia ohľadom koronavírusu v Taliansku dosť vážna, Apple tu má stále otvorené všetky svoje kamenné pobočky. Dokopy je ich až 17 a veľa z nich sa nachádza na dosť navštevovaných miestach. Riziko nákazy je tu teda pomerne vysoké. V blízkej budúcnosti sa teda môžeme dočkať krokov, medzi ktorými bude uzavretie týchto obchodov. Spomenúť by sme mohli v tejto súvislosti aj jeden Apple Store v Južnej Kórei.

Uvidíme, ako si firma s touto veľmi nepríjemnou a chúlostivou situáciou poradí. Koronavírus je nebezpečný a ľudia kvôli nemu podliehajú panike. Jablková spoločnosť ale všetko zvláda relatívne dobre a tak jej držíme palce, nech jej to čo najdlhšie vydrží…

Prečítajte si tiež  Apple predstavilo novú službu Fitness+. Čo všetko prináša a koľko bude stáť?
Pozrite si fotografie dokonalého Apple Store Tokyo. Dizajn je nádherný. - svetapple.sk
Zamestnanci Apple nemôžu cestovať do Talianska alebo Južnej Kórei. .

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.