Homeoffice sa opäť predlžuje. Zamestnanci spoločnosti Apple sa nevrátia do svojich firemných kancelárií ani vo februári 2022, a to kvôli rýchlo šíriacemu sa ochoreniu COVID-19 a hlavne jeho novému variantu Omicron. Túto informáciu potvrdil priamo generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook v správe, ktorú zaslal všetkým pracovníkom.

Pokiaľ zháňate darček na poslednú chvíľu, vyskúšajte Innocent Store. So zľavovým kódom SVETAPPLE10 získate 10 % zľavu na celý nákup. 

Firma pritom ešte začiatkom novembra svojim zamestnancom tvrdila, že fyzicky budú môcť začať chodiť do práce v obmedzenom režime už 1. februára 2022. Teraz sa však tento dátum presunul na dobu neurčitú. Pravdepodobne ani vedenie Apple zatiaľ nevie, ako to všetko dopadne.

Pochopiteľne, pokiaľ to bude nutné z rôznych výskumných dôvodov, zamestnanci budú musieť chodiť do laboratórií alebo výskumných centier, aby mohla spoločnosť Apple napredovať. Na strane druhej, ak to potrebné nebude, väčšina ľudí by mala pracovať z domu.

Nový pracovný režim a 1 000 $ bonus 

7 zaujímavých faktov o Apple Parku, ktoré si nevedel titulka - svetapple.sk

Apple navyše chce, aby sa ľudia vrátili do firemných kampusov, pretože je presvedčené o tom, že to zvyšuje ich produktivitu. Firma bude v budúcnosti od svojich pracovníkov vyžadovať, aby sa vrátili do práce aspoň na tri dni v týždni, pričom ďalšie dva dni môžu pracovať z pohodlia domova.

Ťažko však povedať, či sa tento systém uchytí aj v čase, keď už nebude ochorenie COVID-19 predstavovať také problémy.

Prečítajte si tiež  Zháňate darčeky na poslednú chvíľu? Tu je pár "Apple tipov" za dobrú cenu + 10 % zľava s našim kódom

Apple tiež plánuje svojim zamestnancom umožniť prácu na diaľku až na jeden mesiac v roku. A aby toho nebolo málo, technologický gigant v súčasnosti prispeje každému pracovníkovi až čiastkou 1 000 $, aby si mohol vytvoriť provizórnu domácu kanceláriu.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.