Príchod prvého Apple headsetu pre virtuálnu a zmiešanú realitu by sa už čoskoro mal stať realitou. Podľa známeho analytika Ming-Chi Kuoa bude náhlavná súprava jablkovej spoločnosti používať rovnaký 96W napájací adaptér s USB-C, ako nové modely 14-palcového MacBooku Pro vyššej triedy. To znamená, že zariadenie bude disponovať poriadnou dávkou výkonu.

Prečítajte si tiež  Prvý AR/VR Headset od Apple si kúpite už v roku 2022. Cena môže atakovať 3 000 $!

Kuo uviedol, že náhlavná súprava Apple používajúca 96W napájací adaptér dokazuje, že bude mať výpočtový výkon na úrovni Macu, ako predpovedal už skôr.
Analytik tiež zopakoval, že náhlavná súprava Apple bude vybavená dvoma procesormi, vrátane jedného 5nm čipu a jedného 4nm čipu, pričom každý z nich bude vyrobený spoločnosťou TSMC.

Predpoklady poukazujú na fakt, že výkonnejší procesor bude mať podobný výpočtový výkon ako čip M1 pre Mac, zatiaľ čo druhý z nich bude spravovať funkcie náhlavnej súpravy súvisiace so senzormi.

Apple VR Headset

Apple však nechce užívateľov pomocou headsetu odpájať od reality, ako tomu je v prípade firmy Meta. Gigant z Cupertina sľubuje inovatívny zážitok s plynulým prepínaním medzi režimami AR a VR. Odvážnym tvrdením je aj analytický fakt, že náhlavná súprava Apple bude mať z hľadiska výpočtového výkonu dvoj až trojročný náskok pred konkurenčnými produktmi.

Najbližšie mesiace ukážu, nakoľko sú analytické tvrdenia pravdivé a či sa vôbec počas tohto roku headsetu nakoniec aj dočkáme. Čo si myslíte vy? Podeľte sa s nami o názor v komentároch.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -