Podľa novej správy od analytika Rossa Younga bude náhlavná súprava pre AR/VR, ktorej vydanie sa očakáva v roku 2022, vybavená až tromi samostatnými displejmi. Headset bude mať dva displeje typu Micro OLED a jeden displej typu AMOLED.

Displeje Micro OLED budú slúžiť ako hlavné zobrazovacie jednotky, ale zatiaľ nie je známe, na čo sa bude používať tretí displej AMOLED, o ktorého prítomnosti počujeme po prvýkrát.

Moderné náhlavné súpravy pre AR/VR nepoužívajú AMOLED displeje, pretože hustota pixelov je príliš nízka, takže je možné, že Apple pridá jeden displej pre periférne videnie.

Spoločnosť Sony nedávno ukázala displej s rozlíšením 4K určený na použitie s AR/VR súpravami. Nová správa naznačuje, že práve japonská firma vyvinula tento displej špeciálne pre spoločnosť Apple. Dlhodobo totiž medzi sebou spolupracujú aj v rámci iných komponentov, ktoré sa nachádzajú v iPhone alebo iPade.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Zariadenie určené pre profesionálov 

Takto má vyzerať prvý Apple VR/AR Headset od AppleAk spoločnosť Apple skutočne použije technológiu od Sony, predpokladá sa, že rozlíšenie 4000 x 4000 pixelov bude skryté v uhlopriečke 1,4″.

Prvý Headset má slúžiť predovšetkým pre profesionálov, ktorí sa postarajú o postupné rozšírenie AR/VR ekosystému spoločnosti Apple. Ten by mohol do 10 rokov nahradiť v súčasnosti najpredávanejší produkt, ktorým je iPhone.

Prečítajte si tiež  Z Apple handričky sa stáva hit! Pozrite sa na koncept "Apple Polishing Cloth" v rôznych farbách

Aktuálne správy naznačujú, že Apple by mohol headset predstaviť už na tohtoročnej konferencii WWDC. Nie je však jasné, do akej miery sú pravdivé. Nechajme sa teda prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.