Apple tento týždeň predstavil očakávaný prídavok do kategórie počítačov Mac v podobe MacBooku Air s čipom M3. Nové verzie 13″ a 15″ laptopu síce nie sú žiadnou revolúciou po dizajnovej stránke, no napriek tomu prinášajú niekoľko zaujímavých vylepšení, ktoré si stojí za to spomenúť a vysvetliť. Tak poďme na to.

V nasledujúcich riadkoch sme zhrnuli päticu najdôležitejších noviniek, ktoré gigant z Cupertina pridal do ikonického „Air-ka“. Niektoré z nich poznáme z prémiových modelov MacBooku Pro, s inými sa stretávame vôbec po prvýkrát.

5. Čip Apple Silicon M3

Nový čip M3 od Apple je súčasťou oboch veľkostí MacBook Air a prináša zvýšený výkon a energetickú efektivitu. Benchmarky ukázali, že M3 je o 20 % výkonnejší ako jeho predchodca Apple Silicon M2. Nový model tak priniesol výsledky porovnateľné s 14″ MacBookom Pro s rovnakým čipom.

Čip M3 tiež pridáva hardvérovú podporu pre ray tracing na lepšie grafické zobrazenie v hrách a podporu dekódovania videa AV1.

Procesor M3
Zdroj: Apple

4. Podpora dvoch externých displejov

Externé displeje v kombinácii s MacBookom Air boli už roky kontroverznou témou. Nová generácia to však zmenila. Na rozdiel od predchádzajúcich modelov, ktoré podporovali iba jeden externý displej a výkonu mali dosť na to, aby ich mohlo byť aj viac, nový MacBook Air umožňuje pripojenie až dvoch externých monitorov. Má to však háčik.

S otvorenou obrazovkou je možné pripojiť len jeden 6K displej pri 60 Hz, zatiaľ čo pri zatvorenej obrazovke funguje podpora dodatočného displeja s rozlíšením až 5K pri 60 Hz. Používatelia sa tak musia zmieriť s určitým obmedzením.

MacBook Air
Zdroj: Apple

3. Podpora technológie Wi-Fi 6E

Nová generácia MacBooku Air podporuje Wi-Fi 6E, ktorá ponúka až dvojnásobne vyššie rýchlosti bezdrôtového pripojenia oproti modelom s Wi-Fi 6. Novinka využíva 6 GHz pásmo pre rýchlejšie pripojenie a menšie rušenie a je podporované celou aktuálnou generáciou Macov.

MacBook Air
Zdroj: Apple

2. Vylepšené mikrofóny

Apple uvádza, že nové modely MacBook Air majú vylepšené mikrofóny, ktoré prinášajú lepšiu čistotu hlasu pre audio a video hovory. Vďaka novým komponentom tiež podporujú režimy “Voice Isolation” a “Wide Spectrum”.

1. Odolnosť voči odtlačkom prstov

Aple nezabudol ani na ochranu voči nečistotám a pre farbu Midnight priniesol novinku, ktorou disponuje súčasná generácia prémiových MacBookov Pro. Podobne ako verzia Pro vo farbe Space Black, aj Air obsahuje špeciálne anodizačné tesnenie, ktoré znižuje viditeľnosť odtlačkov prstov.

MacBook Air M2
Zdroj: YouTube / Arthur Winer (úprava redakcie)

Nový MacBook Air M3 si môžu zákazníci predobjednať už dnes, pričom prvé dodávky dorazia ku zákazníkom v piatok 8. marca. K dispozícii sú farebné prevedenia Midnight, Starlight, Space Gray a Silver a cena základného modelu štartuje na Slovensku na hranici 1 299 € s DPH.

Prečítajte si tiež  MacBook Air s čipom M3 v prvých benchmarkoch: Svojho predchodcu prekonal na plnej čiare

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -