Slúchadlá AirPods Pro sú dnes už ikonickou súčasťou ponuky spoločnosti Apple. Gigant z Cupertina však ešte pred ich predstavením uvažoval, že produkt ponesie úplne iné označenie. Bezdrôtové slúchadlá takmer nedostali pomenovanie Pro, ktoré im veľmi dobre pasuje.

Podľa interných zdrojov, na ktoré odkazuje vo svojom príspevku portál MacRumors, sa Apple zamýšľal nad zmenou názvu pre svoje prémiové bezdrôtové slúchadlá. Minimálne jeden člen vedenia navrhoval označenie AirPods Extreme.

Apple sa často pohráva s alternatívnymi či pracovnými názvami pre svoje zariadenia, ktoré na poslednú chvíľu zvykne meniť. V tomto prípade sa kalifornská spoločnosť rozhodla pre zachovanie modelu Pro, keďže tento názov je zaužívaný naprieč celou ponukou Apple zariadení. Dôvodom bol aj fakt, že mnoho zamestnancov sa zmena názvu nepáčila.

AirPods Pro 2. generácie
Zdroj. SvetApple

Apple už v minulosti používal označenie “Extreme” pre svoj router a bezdrôtovú kartu AirPort Extreme pre počítače Mac, ktoré sa prvýkrát objavili na trhu ešte v roku 2003. V tomto menoslove však už viac spoločnosť zrejme nechcela pokračovať.

Spoločnosť Apple vydala druhú generáciu AirPods Pro v septembri 2022 a o rok neskôr pridala slúchadlám nabíjacie puzdro USB-C a niekoľko ďalších funkcií. Tretia generácia slúchadiel AirPods Pro by mala byť uvedená na trh v roku 2025.

Prečítajte si tiež  Apple nám v roku 2024 predstaví nové AirPods: Na toto všetko sa môžeme tešiť

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -