Rok 2024 prinesie nové zariadenia naprieč celým produktovým portfóliom technologického giganta z Cupertina. Podľa najnovších informácií, ktoré zdieľal známy analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg, spoločnosť Apple v nadchádzajúcich mesiacoch plánuje predstaviť viacero nových modelov slúchadiel AirPods.

Gurman vo svojom informačnom príspevku uvádza, že Apple uvedie nové prídavky známych slúchadiel ešte do konca kalendárneho roka. Konkrétne pôjde o základné AirPods 4. generácie a prémiové AirPods Max druhej generácie. V oboch prípadoch sa máme na čo tešiť. Prídu dokonca aj prekvapenia.

AirPods 4. generácie sa predstavia v dvoch verziách

Dôvodov na upgrade týchto slúchadiel bude podľa analytika hneď niekoľko, no za ten najväčší sa považuje ich vek. Veď na trhu sú už tretí rok. Apple má dokonca pracovať hneď na dvoch verziách základných AirPods, ktoré nahradia aktuálne veľmi populárne AirPods 3. generácie.

Základný model AirPods 4. generácie prinesie nový dizajn s lepším prispôsobením, vyššiu kvalitu prehrávania a aktualizované nabíjacie puzdro s portom USB-C. Očakávaná je aj vyššia trieda AirPods 4. generácie s aktívnym potláčaním hluku a reproduktorom v nabíjacom puzdre, ktorý môže prehrávať zvuk určený na presnejšiu lokalizáciu zariadenia, keď ho náhodou niekde zapatrošíte.

AirPods 3 vs AirPods Pro 2
Zdroj: Apple (snímka obrazovky)

Prémiové AirPods Max nebudú žiadnou revolúciou

Aktualizované slúchadlá AirPods Max budú taktiež vybavené portom USB-C namiesto portu Lightning na nabíjanie a káblové prenášanie zvuku. Žiadne ďalšie významnejšie zmeny po dizajnovej stránke ale neočakávajte. Maximálne sa môžeme dočkať nových farebných prevedení, podľa ktorých bude možné rozlíšiť, že ide o nový model AirPods Max a nie o ten starý.

Druhá generácia modelu Max tiež dostane podporu technológie Bluetooth 5.3 namiesto Bluetooth 5.0 pre lepšie a úspornejšie bezdrôtové audio pripojenie.

AirPods Max na ružovom pozadí
Zdroj: Unsplash / Ervo Rocks

Apple predstavil súčasné AirPods Max formou tlačovej správy 8. decembra 2020, pričom predávať sa začali o týždeň neskôr. Základné AirPods 3 boli uvedené na trh v roku 2021 na októbrovom podujatí. Presne preto je teraz ten najvyšší čas, aby Apple aktualizoval ponuku svojich bezdrôtových slúchadiel. Uvidíme, ako to dopadne.

Prečítajte si tiež  Pozor na falošné AirPods. Internet zaplnili 1:1 napodobeniny

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -