Spoločnosť Apple pred pár týždňami vydala aktualizáciu iOS 17.4, ktorá priniesla novinky hlavne pre používateľov v rámci Európskej únie. Jedna z noviniek však prekvapila hlavne majiteľov starších modelov, ktorí takúto inováciu určite nečakali. Update totiž priniesol podporu bezdrôtového nabíjania s použitím technológie Qi2.

Nová generácia nabíjania, vyvinutá konzorciom Wireless Power, je založená na predchádzajúcom štandarde MagSafe. Ten bol prvýkrát uvedený práve spolu s iPhonom 12 a ponúkal nabíjaciu rýchlosť do 15 W. Predtým boli nabíjačky tretích strán obmedzené na polovičnú rýchlosť 7,5 W. Avšak s novým štandardom Qi2 je možné dosiahnuť plnú rýchlosť 15 W.

iPhone 12 sa dočkal podpory rýchlejšieho nabíjania

V predchádzajúcom roku Apple umožnil prostredníctvom aktualizácie iOS 17.2 používanie 15 W Qi2 nabíjačiek pre modely iPhone 13 a iPhone 14. Zatiaľ čo nová séria iPhone 15 mala podporu Qi2 už od začiatku, iPhone 12 zostal posledným modelom bez možnosti využitia rýchlejšieho nabíjania cez Qi2 príslušenstvo.

iPhone 13 Pro v zlatej a modrej farbe využívajúci MagSafe nabíjanie
Zdroj: Unsplash / Vựa Táo

Podľa portálu Macworld dokáže iPhone 12 po aktualizácii na iOS 17.4 využívať plný potenciál 15W nabíjania s Qi2 nabíjačkami. Používanie podporovaného príslušenstva spúšťa špecifickú animáciu na zariadení, ktorá signalizuje aktívne 15W nabíjanie. Testy naviac potvrdili, že nabíjacia rýchlosť je v súlade s očakávaniami technológie MagSafe.

Apple síce verejne oznámil podporu Qi2 pre iPhone 13 a 14 s vydáním iOS 17.2, no v prípade staršieho iPhonu 12 nevydal žiadne oficiálne vyhlásenie o podpore Qi2.

Dôvod môže byť ten, že pôvodná technológia bezdrôtového nabíjania iPhone 12 bola založená na staršom štandarde Qi a MagSafe, ešte pred finalizáciou štandardu Qi2. Hlavné ale je, že túto vychytávku si môžu užiť aj majitelia tohoto modelu.

Ak si chcete kúpiť iPhone 12, stále sa to oplatí. Tento model stál v čase uvedenia na trh cca 900 € s DPH, avšak dnes ho môžete získať s moderným dizajnom a stále dostatočne výkonným hardvérom po kliknutí na tento odkaz len za 469,9 € s DPH. A to je veľmi výhodná ponuka.

Prečítajte si tiež  Stačí v iPhone 128 GB pamäť? Tu je odpoveď

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -