Nová aktualizácia pre jablkové smartfóny prinesie okrem hromady vylepšení aj niekoľko prvkov, ktoré vás ochránia pred nežiadúcim obsahom. Systém iOS 17 dostane novú funkciu, ktorá vás upozorní na nevhodné obrázky.

Ak vám niekto pošle fotografie alebo obrázky s nevhodným obsahom cez správy, AirDrop, alebo FaceTime či inú aplikáciu, iOS 17 ich automaticky rozmaže a vycenzuruje. Takto sa vyhnete nepríjemným prekvapeniam a budete mať kontrolu nad tým, čo chcete vidieť.

Nebude to však znamenať, že fotky s podobným obsahom nebude možné zobraziť. Ak chcete obrázok otvoriť, stačí kliknúť na tlačidlo Zobraziť. Musíte však vykonať dodatočnú interakciu.

iPhone vás upozorní na nevhodný obsah 

Táto novinka bude podobná funkcii Bezpečnosť komunikácie, ktorú spoločnosť Apple vytvorila pre deti. Funkcia zabraňuje tomu, aby deti videli nahotu alebo násilný obsah na svojich zariadeniach. Spoločnosť Apple sa k tomuto obsahu nedostane,  keďže všetko sa deje lokálne na vašom iPhone. Nič sa teda neodosiela na zahraničné servery.

iOS 17 cenzúra fotiek
Zdroj: MacRumors

Spoločnosť Apple sa v najbližšom období zameria aj na bezpečnosť v rámci Safari, kde ponúkne dvojfaktorové overovanie pre súkromné karty prostredníctvom Face ID.

Safari v iOS 17 tiež blokuje sledovacie zariadenia na webových stránkach a odstraňuje sledovanie z adries URL, čím viac ochráni vaše súkromie. Webové stránky tak nebudú schopné sledovať ani identifikovať vaše zariadenie.

Ak sa chcete o čerstvo predstavenej aktualizácii iOS 17 dozvedieť viac, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli a podrobne rozobrali všetky novinky.

Prečítajte si tiež  Počasie pre iPhone dostane s iOS 17 niekoľko vylepšení. Toto sú všetky novinky

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -