Spoločnosť Meta neustále rozširuje funkcionalitu svojich aplikácií, čoho dôkazom je aj najnovšie vylepšenie pre jednu z najrozšírenejších sociálnych sietí. Na Instagrame sa totiž objavila nová funkcia, ktorá umožňuje tvorcom pridávať ankety do komentárov pod svojimi príspevkami.

S touto informáciou prišiel ako prvý portál Engadget, ktorý sa o novinky podelil vo svojom článku. Ankety na Instagrame sú zatiaľ dostupné len pre niektorých používateľov, ktorí tak môžu zvýšiť záujem o svoj obsah a rozšíriť dosahy. Novú funkciu sociálnej siete nenápadne ohlásil Adam Mosseri, ktorý vystupuje v úlohe šéfa Instagramu.

Na svojom kanáli uviedol, že ankety Instagramu sa dajú vkladať do komentárov pod príspevkami a to ako v hlavnom kanáli, tak aj v reláciách.

Ankety na Instagrame nie sú žiadnou novinkou

Jeho nadriadený Mark Zuckerberg, CEO spoločnosti Meta, vo svojom vyhlásení povedal, že zatiaľ ide len o malý test, no čoskoro bude funkcia dostupná pre všetkých používateľov Instagramu.

Ankety v komentároch na Instagrame
Zdroj: Instagram / Adam Mosseri 

Ako iste viete, Instagram už dávno disponuje formou organizovania ankiet, no zatiaľ bola táto funkcia dostupná len v príbehoch. Po novom bude ankety možné zaradiť aj do komentárov pod jednotlivými príspevkami. Vítaným prídavkom bude aj fakt, že štatistiky o hlasovaní budú vidieť všetci používatelia v reálnom čase.

Zatiaľ nie je jasné, kedy sa novinka dostane von formou aktualizácie pre všetkých používateľov. Otáznikom je aj to, ako dlho budú tieto ankety v komentároch otvorené pre hlasovanie.

S najväčšou pravdepodobnosťou budú mať používatelia, ktorí ich vytvoria, možnosť nastaviť časový limit. Čo vravíte na túto funkciu vy?

Prečítajte si tiež  Na Instagrame vznikol falošný účet Tima Cooka. Naleteli naň aj zamestnanci Apple

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -