Dnes sa počas hovoru o výsledkoch za prvý fiškálny štvrťrok 2024 generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook podelil o nové informácie týkajúce sa umelej inteligencie. Hlava jablkovej spoločnosti tvrdí, že spoločnosť Apple venuje umelej inteligencii obrovské množstvo času a úsilia. Bližšie podrobnosti majú byť uverejnené už čoskoro.

Podľa Cooka bude Apple v investovaní do technológií tohto druhu aj naďalej pokračovať. Medzi novinky, ktoré budú čoraz viac hýbať technologickým svetom bez debát patrí aj umelá inteligencia, čo si Apple veľmi dobre uvedomuje. V porovnaní so svojimi konkurentmi však výrazne zaostáva a preto sa v najbližšom období bude snažiť naskočiť do rozbehnutého vlaku.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Prvé náznaky umelej inteligencie sa objavia už v iOS 18

Podľa doterajších odhadov a leakov by mala byť nadchádzajúca verzia softvéru iOS 18 najväčšou aktualizáciou v histórii iOS. Práve tento update by mal byť prvým, ktorý prinesie prvky generatívnej AI do jablkového ekosystému.

Umelá inteligencia od Apple
Zdroj: Bing AI

Analytické predpoklady hovoria o tom, že Apple sa zrejme bude snažiť zlúčiť prvky umelej inteligencie s hlasovou asistentkou Siri. Je teda viac než možné, že o pár rokov nám iPhone ponúkne kompletnú generatívnu AI v rámci operačného systému iOS či macOS.

Apple chce do Siri integrovať veľké jazykové modely, ktoré umožnia Siri automatizovať zložité úlohy, čo umožní lepšiu integráciu medzi Siri a aplikáciou Shortcuts. Viac informácií by sme sa mali dozvedieť už počas konferencie WWDC 2024, ktorá sa uskutoční v júni.

Prečítajte si tiež  Fortnite sa čoskoro vráti na iOS. Nestiahnete si ho ale z App Store

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -