Aj keď spoločnosť Apple počas eventu Wonderlust predstavila nové AirPods Pro s USB-C konektorom, tento model je stále klasifikovaný, ako AirPods Pro 2. generácie. V podstate ide len o mierne aktualizovanú verziu slúchadiel, ktoré firma predstavila na podobnom evente v septembri 2022. A aj keď sme si mysleli, že USB-C je jediné vylepšenie, výrobca sa pri slúchadlách evidentne snažil o niečo viac.

Technologický gigant z Cupertina totiž v oficiálnej tlačovej správe ku tomuto vydaniu uviedol, že nové AirPods Pro 2. generácie budú podporovať 20-bitový, 48 kHz bezstratový zvuk s ultranízkou latenciou, ak si ich používateľ pripojí k náhlavnej súprave Apple Vision Pro, ktorú firma predstavila na WWDC 2023 a do predaja vstúpi po prvýkrát začiatkom roka 2024 (nie však na Slovensku).

Keď bude Apple Vision Pro k dispozícii začiatkom budúceho roka v USA, zákazníci si budú môcť vychutnať najpokročilejší bezdrôtový zvukový zážitok v tomto odvetví s novými AirPods Pro pre výnimočnú zábavu, hranie hier, FaceTime hovory a oveľa viac,“ Uvádza spoločnosť Apple na svojej oficiálnej internetovej stránke.

Zvýšená odolnosť voči vode aj prachu 

AirPods Pro
Zdroj: Apple

Aby toho nebolo málo, technologický gigant sa tiež pochválil, že nové AirPods Pro 2. generácie ponúkajú v rámci slúchadiel aj nabíjacieho puzdra zvýšenú odolnosť voči vode a prachu IP54. Klasická druhá generácia s Lightningom sa spolieha len naštandard IPX4, ktorý nezabezpečuje prachotesnosť.

Nové AirPods Pro 2. generácie vstúpia už čoskoro do predaja, pričom ich cena klesla z pôvodných 299 € na 279 € po tom, čo sa zmenil kurz eura voči doláru (Apple kvôli tomu minulý rok zdražovalo, no dnes sú produkty na pôvodných cenách). Predaj odštartuje v rovnaký deň, ako predaj iPhonu 15 a teda 22. septembra 2023.

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Neukázal sa tu iba nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencií, nájdete to na tomto odkaze.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Dostupnosť nových iPhonov je na Slovensku zlá. Ak ste si ich nepredobjednali, budete mať problém.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -