Apple nebude jedinou spoločnosťou, ktorá chce rozbúriť vody v oblasti umelej inteligencie. Google dnes predstavil nové inovácie v oblasti AI pre nadchádzajúci operačný systém Android 15. Práve táto aktualizácia má byť konkurentom pre očakávaný iOS 18. Nová generácia Androidu prinesie umelú inteligenciu Gemini priamo v systéme.

Gemini funguje ako AI asistent, ktorý je priamo integrovaný do Androidu a môže byť aktivovaný v rámci akýchkoľvek aplikácií. Pri interakcii poskytne kontextové informácie a predpovede o používateľových činnostiach. Táto AI je schopná generovať vizuálne obsahy, odpovedať na otázky, analyzovať dokumenty a dokonca aj prekladať texty.

Google stavia na umelú inteligenciu priamo v zariadení

Google zdôrazňuje ochranu súkromia, pričom niektoré AI funkcie sú spracovávané priamo v zariadení. Rovnaké plány má aj spoločnosť Apple.

Nová generácia Gemini Nano naviac ponúkne inteligentné odpovede a sumarizáciu hlasových poznámok.

Neskôr tento rok sa na smartfónoch Pixel dočkáme aj funkcie TalkBack pre nevidiacich a slabozrakých a tiež novinky, ktorá zabezpečí kontrolu hovorov na detekciu podvodov.

Google tiež uviedol Gemini 1.5 Flash, ktorá predstavuje efektívnejšiu a lacnejšiu verziu AI. Táto vychytávka exceluje v sumarizácii a extrakcii údajov. Vylepšená verzia Gemini 1.5 Pro naviac zvláda komplexné úlohy, ako je analýza rozsiahlych dokumentov a video-obsahu.

Google sprístupní aj nové konverzačné prostredie pre predplatiteľov Gemini Advanced a prispôsobené verzie umelej inteligencie, známe ako Gems, ktoré slúžia pre personalizovanú asistenciu.

Gemini Android
Zdroj: Google

K novinkám pribudol aj vylepšený projekt Astra, ktorý je prezentovaný videu vyššie. Ten sa zameriava na AI agentov, ktorí majú používateľom pomáhať v každodennom živote formou identifikácie objektov a poskytovaním kontextových informácií.

Tieto inovácie sú jasným znakom toho, že Google sa pripravuje na konkurenčný boj s Apple a jeho aktualizáciou iOS 18.

Prečítajte si tiež  Siri sa stane v iOS 18 najsilnejšou zbraňou Apple. Možná je aj slovenčina vďaka AI

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -