Apple Car je ešte stále iba vzdialeným snom, na ktorom Apple pracuje už niekoľko rokov. nedávno však vyšli na povrch nové informácie, podľa ktorých nie je predstavenie očakávaného projektu až tak ďaleko. Apple Car by sa malo stať skutočnosťou do roku 2030.

V priebehu rokov sa objavilo množstvo špekulácií a fám o vozidle z produkcie technologického giganta, no ako viete aj sami, finálny produkt je stále záhadou. V novej správe, za ktorou stojí analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg sa však uvádza, že uvedenie automobilu na trh chce Apple zrealizovať ešte v tomto desaťročí.

Stále sa však bavíme iba o predstavení projektu a nie o jeho uvedení na trh do sériovej výroby. Pôvodne sa objavili aj predpoklady, že by sa jablková spoločnosť rozhodla odhaliť auto už v roku 2026, no tento časový rámec je viac než nepravdepodobný.

Projekt Apple Car bude renesanciou spoločnosti

Existuje však viacero faktorov, ktoré nasvedčujú, že predstavenie Apple Car dorazí už o pár rokov. Spoločnosť Apple síce zarába obrovské peniaze, no posledné roky jej chýba akýsi „WOW“ efekt, ktorý možno porovnať s prvým iPhonom. Práve vlastné vozidlo by sa malo zhostiť tejto úlohy.

Apple Car
Zdroj: Atif Chaugule

Apple sa čiastočne snaží presadiť svoje technológie týkajúce sa automobilového priemyslu v platforme CarPlay, ktorá v novej generácii dokáže plne poslúžiť ako interný infotainment vozidla.

Firma chce preto naďalej vyvíjať úsilie v tomto segmente, čoho dôkazom je pridávanie nových funkcií vo forme rozšírenej reality. Vozidlo Apple Car by malo mať tiež striktne elektrický pohon a autonómny režim jazdy. Pokiaľ sa o ňom chcete dočítať všetko, čo vieme, viac sme sa tomu venovali v samostatnom článku.

Prečítajte si tiež  Apple chce spojiť Apple Vision Pro a Apple Car: Firma môže zmeniť spôsob cestovania
Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -