V posledných dňoch sa dostalo na povrch niekoľko postrehov a únikov, ktoré naznačujú, ako budú vyzerať jednotlivé modely z generácie iPhone 16. Najväčších zmien by sa mali dočkať prémiové verzie 16 Pro a 16 Pro Max / Ultra.

Podľa doterajších informácí bude dvojica Pro verzií nielen väčšia, ale bude mať aj nový pomer strán. Budúcoročný iPhone sa tak stane najširším a najvyšším smartfónom, aký kedy Apple predstavilo.

Špekulácie o modeloch iPhone 16 Pro sa zväčša týkajú displeja zariadenia, ktorý by mal zväčšiť svoju plochu. Netreba však zabúdať na to, že s veľkosťou pôjde ruka v ruke aj pomer strán.

iPhone poriadne narastie

Za túto informáciu sa postavil aj známy analytikRoss Young, ktorý sa špecializuje na displeje. Vo svojom príspevku na sociálnej sieti Twitter odhalil, čo nás čaká a neminie v prípade displejov budúcich jablkových smartfónov.

V prípade iPhonu 16 Pro / Pro Max sa Young odvoláva na už predpovedané displeje s uhlopriečkami 6,27″ a 6,86″ (zaokrúhlene 6,3″ a 6,9″). Stále však existuje scenár, v ktorom Apple povýši uhlopriečku iPhonu 16 Pro až na 6,7″. Ten ale treba brať skôr s rezervou.

iPhone 16
Zdroj: 9to5mac

Zatiaľ čo v prípade modelov iPhone 12 až 14 sa stretávame s pomerom strán 19,5:9, verzie iPhone 16 Pro budú disponovať pomerom strán 19,6:9.

Zmení sa aj hrúbka zariadenia

To však nie je všetko. Vzhľadom na chystané zmeny týkajúce sa kamerového systému, ktorý opäť o niečo porastie, sa zväčší aj hrúbka smartfónu. Apple chce v iPhone 16 Pro zaviesť nový druh teleobjektívu s periskopom, čo sa výrazne podpíše na hrúbke zariadenia.

Nebude to však celé na škodu. Väčšie rozmery modelov iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max uľahčia plánované hardvérové zmeny pre zadný fotoaparát. Rozmernejšie telo poskytne viac vnútorného priestoru pre jednotlivé komponenty, vrátane systému teleobjektívu alebo dokonca väčšej batérie.

Prečítajte si tiež  Apple sa vracia v čase: iPhone 16 dostane prvok, ktorý bol použitý pred 3 rokmi

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here