Ponuka jablkových tabletov sa v tomto roku nedočkala žiadneho prírastku, čo sa na Apple vôbec nepodobá. Apple však chce toto omeškanie dobehnúť v budúcom roku a to vo veľkom štýle. Do portfólia pribudnú modely naprieč všetkými kategóriami. Zaujať by mal aj základný iPad novej generácie, ktorý figuruje v úlohe cenovo najdostupnejšieho tabletu od Apple.

Podľa správy portálu Nikkei Asia, ktorá sa odvoláva na informácie z dodávateľského reťazca sa nového základného iPadu dočkáme v druhej polovici roka 2024. Apple spolupracuje s čínskou spoločnosťou BYD, ktorá je kľúčovým výrobcom iPadu na presunutí produkčných zdrojov do Vietnamu.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Pod pojmom NPI sa rozumie spolupráca spoločnosti Apple s dodávateľmi pri navrhovaní a vývoji nových zariadení.

iPad 11. generácie dorazí už budúci rok

Technické overovanie skúšobnej výroby nového modelu iPadu začne približne v polovici februára budúceho roka. Základný model, ktorým bude iPad 11. generácie, bude následne k dispozícii pravdepodobne na jeseň.

iPad 10 displej
Zdroj: Apple

Súčasná generácia základného iPadu štartuje na cenovke 549,00 EUR, čo z neho robí najlacnejší tabet v ponuke. Tento iPad sa dočkal poslednej aktualizácie v roku 2022, vďaka čomu bude v roku 2024 aj dokonalým adeptom na upgrade.

V prípade tohoto modelu sa nehovorí o zmene vizuálu, keďže práve súčasná verzia prešla minulý rok veľkým redizajnom. iPad 10 dostal ploché hrany, modernejší edge-to-edge displej či štvoricu reproduktorov a USB-C.

Mali by sme sa však dočkať vylepšeného čipu (možno A16 Bionic) a kvalitnejšieho kamerového systému v zadnej aj prednej čase.

V hre je aj zavedenie nových funkcií, ktoré mu prepožičia iPad mini či iPad Air, no tieto zmeny zatiaľ neboli bližšie špecifikované. Nechajme sa teda prekvapiť, čo nám nový iPad 10 prinesie.

Prečítajte si tiež  iPad Pro prejde v roku 2024 obrovskými zmenami. Toto o ňom zatiaľ vieme

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -