Spoločnosť Apple sa už roky pýši svojou dlhoročnou podporou, ktorú poskytuje pre operačné systémy svojich zariadení. Konkurenční výrobcovia ju však v uplynulých rokoch „na papieri“ začali prekonávať. Výrobcovia Samsung a Google udávajú podporu pre svoje smartfóny až do výšky sedem rokov. Realita je však v praxi úplne iná.

Gigant z Cupertina vo svojej nedávnej správe oznámil, že bude poskytovať podporu pre svoje zariadenia iPhone 15 minimálne päť rokov od ich uvedenia na trh. Tento krok bol vykonaný v reakcii na právne požiadavky v Spojenom kráľovstve a znamená zásadnú zmenu v prístupe spoločnosti k aktualizáciám zabezpečenia a softvéru.

Samsung a Google prekonali Apple, alebo nie? 

Podľa dostupných informácií sa Apple zaviazal, že bude poskytovať bezpečnostné aktualizácie pre iPhone 15 po dobu minimálne päť rokov, pričom odpočet začal v septembri 2023. Znamená to, že používatelia sa dočkajú updatov ešte aj v roku 2028.

Hoci je to poriadne dlhá doba na bežný smartfón, prísľub konkurenčných spoločností Samsung a Google naznačuje, že ich používatelia si budú môcť nainštalovať najnovšiu verziu operačného systému Android ešte aj v roku 2030, čo znie oveľa lepšie.

iPhone 15
Zdroj: YouTube / Noah Herman / MinimalisTech (úprava redakcie)

A aj keď to pre Apple z marketingového hľadiska nevyzerá práve najlepšie, netreba z toho robiť hneď veľké mediálne haló. Realita je totiž úplne iná než to, čo v tomto smere udáva papier.

Napriek tomu, že Apple oficiálne garantuje len päť rokov podpory, v praxi poskytuje aktualizácie zabezpečenia pre svoje zariadenia oveľa dlhšie.

Niektoré modely iPhonov dokonca dostávali aktualizácie aj desať rokov po svojom uvedení na trh. Ešte minulý rok to bol napríklad iPhone 5S. Na takúto dobu sa v praxi nechytá ani jeden z vyššie vymenovaných výrobcov.

Tento prístup spoločnosti Apple k podpore svojich zariadení naznačuje, že používatelia nemusia mať obavy o stratu bezpečnostných aktualizácií po uplynutí piatich rokoch a ich zariadenia môžu fungovať pokojne aj raz tak dlhú dobu. Snáď sa to v budúcnosti nezmení.

A ak by ste chceli svoj starší iPhone aktualizovať za novší model, stále aktuálny iPhone 15 si teraz môžete zaobstarať za veľmi výhodnú cenu. V čase uvedenia na trh sa predával za 949 €, avšak dnes ho po kliknutí na tento odkaz kúpite len za 727 €. Tak na čo ešte čakáte?

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple vydalo okrem iOS 14.7.1 aj iPadOS 14.7.1. Prečo by ste si ho mali hneď nainštalovať?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -