Zdá sa, že nový iPad Air s čipom M2 sa dočkal inej technickej špecifikácie v porovnaní s tým, čo nám spoločnosť pôvodne tvrdila. Apple totiž nedávno potichu upravil technické dáta pre nový iPad Air M2 na svojej webovej stránke, pričom zmenil informácie týkajúce sa GPU.

Pôvodne mal grafický procesor disponovať 10 jadrami, no tento údaj sa zdá byť neplatný. Apple po novom pre iPad Air M2 udáva pri GPU iba 9 jadier. Čo je však viac než divné, táto zmena je viditeľná iba na stránke pre americký trh. Na regionálnych Apple weboch sa iPad Air M2 stále uvádza s 10-jadrovým GPU.

Apple sa zrejme sekol v špecifikácii iPadu Air M2

Dokonca aj pôvodná tlačová správa spoločnosti Apple či všetky podporné dokumenty k produktu stále uvádzajú 10-jadrové GPU. To môže naznačovať, že zmena zo strany Apple nebola komunikovaná všade rovnako.

Čip Apple Silicon M2 pre iPad Air
Zdroj: Apple (úprava redakcie)

Spoločnosť sa zatiaľ k tejto úprave oficiálne nevyjadrila, no špekuluje sa o jednom z možných scenárov. Je totiž pravdepodobné, že nový iPad Air M2 by mohol byť prvým zariadením od Apple s 9-jadrovým GPU na čipe M2.

Predpokladá sa, že dôvodom tejto zmeny môže byť suboptimálna výťažnosť 10-jadrových čipov. To mohlo viesť k použitiu “binovanej” verzie čipu, kde je jedno z GPU jadier deaktivované.

Tento postup, známy ako “binning”, sa často používa v polovodičovom priemysle na zvýšenie výťažnosti procesorov.

iPad Air M2
Zdroj: Apple

Je viac než možné, že všetky modely iPadu Air M2 obsahujú 9-jadrový GPU a Apple aktualizuje svoje informácie o produkte, aby odrážali skutočné špecifikácie.

Rozdiel vo výkone medzi 9-jadrovým a 10-jadrovým GPU by pravdepodobne bol pre bežných používateľov nepostrehnuteľný, avšak otázky týkajúce sa presnosti marketingových materiálov spoločnosti Apple môžu vyvolať zvedavosť medzi zákazníkmi.

Dokonca si myslíme, že ak sa tohto prípadu chytí nejaký dobrý prešpekulovaný právnik, s nevinnej chyby môže vzniknúť nepríjemná žaloba. Nechajme sa prekvapiť, či to bude mať nejakú dohru.

Nový iPad Air M2 si môžete kúpiť po kliknutí na tento odkaz už za 681 € (pôvodná cena 699 €). Rovnako je k dispozícii vo väčšej, až 13″ verzii. Výrobca štandardne predáva za 949 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ju získate len za 912 €.

Prečítajte si tiež  Dokáže iPad Air M2 nahradiť MacBook Air M2? Možno budete prekvapení

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -