Čo by ste povedali na remienok, ktorý by automaticky po nasadení vedel akú aktivitu budete s Apple Watch vykonávať? Spoločnosť Apple si dala patentovať technológiu, ktorá to môže dosiahnuť.

Predstavte si, že rovnako ako pri nastavovaní ciferníka a aplikácií na Apple Watch, by ste si mohli nastaviť predvoľby aj v prípade remienka. Stačí vymeniť remienok za iný a hodinky automaticky spustia tréning, alebo zapnú niektorú z vami definovaných skratiek.

Apple síce neustále predstavuje nové a nové remienky pre svoje inteligentné hodinky, no vo svojej podstate sa jedná stále o rovnaký dizajn a funkčnosť. Vďaka novému patentu by však tento kúsok príslušenstva nadobudol úplne novú hodnotu a zmysel.

Hodinky, ktoré sa automaticky prispôsobia remienku

Remienky budúcnosti budú reagovať na identifikáciu hneď po pripojení a na základe špeciálneho kódu ich bude možné nakonfigurovať. Vaše hodinky jednoducho získajú dáta priamo z remienku, ktoré ich informujú o konkrétnom nastavení.

Prototyp inteligentného remienka Apple Watch
Zdroj: PatentlyApple

V patente sa spomína komunikácia na báze akéhosi QR kódu, ktorý po prečítaní odošle informácie do hodiniek. Kód sa nachádza na platničke remienka a prečíta ho senzor na zadnej strane hodiniek.

Ak teda budete vlastniť viacero náramkov, každý si môžete nakonfigurovať podľa seba vzhľadom na činnosť, ktorú s ním plánujete vykonávať. Športový remienok si môžete nakonfigurovať na okamžité spustenie bežeckého tréningu, zatiaľ čo pracovný si nastavíte na vypnutie všetkých nepodstatných notifikácií.

 Cenovka, ktorá zabolí

Každá minca má dve strany a preto aj v tomto prípade prichádza jedno veľké negatívum. Spoločnosť Apple by v prípade predstavenia tejto technológia musela vyhnať ceny remienkov nahor. V prípade originálnych náramkov je cena už teraz vysoká, takže v prípade tejto novinky by sa ich cena mohla vyšplhať na stovky eur.

Apple Watch Series 8
Zdroj: Unsplash / Omar Al-Ghosson / Instagram / tjpinkush (úprava redakcie)

Tento krok by skutočne predstavoval revolučnú zmenu, vďaka čomu by sa Apple Watch opäť posunuli o úroveň nahor. Ako je však známe, Apple si patentuje stovky licencií ročne, z čoho len zopár napokon uzrie svetlo sveta.

Ak hľadáte nový náramok pre svoje Apple Watch, vyskúšajte ponuku na Loopi.sk. Nákupom v tomto internetovom obchode podporíte našu tvorbu.

Čo na takýto remienok hovoríte vy? Podeľte sa s nami o názor v sekcii komentárov pod článkom.

Prečítajte si tiež  Budú Apple Watch Ultra 2. generácie v roku 2023 vynechané?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -