Spoločnosť Apple tento týždeň predstavila nové funkcie prístupnosti iPhonu, iPadu a Macu, ktoré sa objavia neskôr v tomto roku v budúcich operačných systémoch. Jednou z funkcií, ktorá si získala veľkú pozornosť, je Personal Voice (Osobný hlas). Ten umožní osobám, ktorým hrozí strata schopnosti hovoriť, „vytvoriť si hlas, ktorý bude znieť ako oni„. Vďaka tomu budú môcť prirodzene komunikovať s rodinou, priateľmi či inými osobami.

Tí, ktorí majú iPhone, iPad alebo novší Mac, si budú môcť vytvoriť Osobný hlas tak, že budú nahlas čítať náhodný súbor textových pokynov, kým sa v zariadení nenahrá 15 minút hovoreného slova. O zvyšok sa postará umelá inteligencia skombinovaná so strojovým učením, čo je dôkaz, že aj Apple využíva tieto moderné technológie. Robí to však iným spôsobom, než jeho konkurencia.

Spoločnosť Apple uviedla, že funkcia bude pri spustení dostupná len v angličtine a všetky dáta sa budú ukladať len do zariadenia. Nehrozí teda, že by ich niekto zneužil.

Funkcia Personal Voice bude integrovaná s ďalšou novou funkciou prístupnosti nazvanou Live Speech, ktorá umožní používateľom iPhonu, iPadu a Macu napísať, čo chcú povedať, aby to bolo nahlas vyslovené počas telefonických hovorov, FaceTime hovorov a osobných rozhovorov.

iOS 17
Zdroj: Apple

Spoločnosť Apple uviedla, že funkcia Personal Voice je určená pre používateľov, ktorým hrozí strata schopnosti hovoriť, napríklad pre tých, ktorým bola nedávno diagnostikovaná ALS (amyotrofická laterálna skleróza) alebo iné ochorenia, ktoré môžu postupne ovplyvniť schopnosť hovoriť.

Podobne ako ostatné funkcie prístupnosti však bude Personal Voice k dispozícii všetkým používateľom. Novinka bude pridaná do iPhonu so systémom iOS 17, ktorý by mal byť predstavený budúci mesiac a vydaný v septembri.

Prečítajte si tiež  Gmail prináša revolučný pokrok: E-maily napíše umelá inteligencia

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -