Apple len pred niekoľkými dňami vydal aktualizáciu iOS 17.5, ktorá obsahovala niekoľko vylepšení a noviniek. V systéme sa však objavil aj jeden neočakávaný problém.

Množstvo používateľov sa stretlo s chybou, ktorá opätovne zobrazovala fotky v galérii. Niektoré z nich mohli byť pokojne niekoľko rokov staré. Najnovšia aktualizácia túto čudnú chybu opravuje.

Tento problém hlásili používatelia ako po prechode na systém iOS 17.5, tak aj v prípade jablkových tabletov vo verzii iPadOS 17.5. Podľa ich reakcií išlo o fotografie, ktoré sa v niektorých prípadoch datovali až do roku 2010.

Problém s vymazanými fotkami Apple rýchlo vyriešil

Podľa zistení spred niekoľkých dní mala byť táto chyba spôsobená problémom na úrovni indexovania, poškodením knižnice fotografií alebo problémom so synchronizáciou medzi lokálnymi zariadeniami a službou iCloud Fotky.

iOS 17.5
Zdroj: Apple / Unsplash / Tim Mossholder (úprava redakcie)

Je zrejmé, že sa Apple v novom update zameral výhradne na riešenie tohto problému. Táto aktualizácia totiž prináša dôležité opravy chýb a rieši vzácny problém, ktorý mohol spôsobovať, že sa fotky pri poškodení databázy znovu zobrazovali v knižnici apky Fotky aj po vymazaní.

Ak ste sa stretli s týmto problémom aj vy, určite s inštaláciou nového softvéru neváhajte. Nám už ostáva iba dúfať, že tento update neprináša žiadne ďalšie bugy a systémové komplikácie.

Prečítajte si tiež  iOS 17.5 zhoršuje výdrž batérie na niektorých iPhonoch

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -