Ako už určite viete, Apple nedávno oznámil zrušenie svojho ambiciózneho projektu Apple Car, ktorý sa so spoločnosťou ťahal dlhé roky. Okrem toho bol gigant z Cupertina tiež nútený zrušiť projekt Micro-LED displejov pre Apple Watch Ultra, keďže sa mu nepodarilo nájsť vhodného dodávateľa. V dôsledku týchto udalostí musela spoločnosť urobiť poriadne škrty a prepustiť viac ako 700 zamestnancov.

Tento krok bol zverejnený prostredníctvom oznámenia, ktoré odhalilo, že prepúšťanie sa dotklo viacerých projektov, o ktorých sa v poslednej dobe diskutovalo. Najväčšiu pozornosť púta prepustenie 58 zamestnancov z kancelárie v Santa Clare, ktorá patrila spoločnosti LuxVue Technology. Táto firma sa špecializovala na Micro-LED technológie a Apple ju kúpil ešte v roku 2014.

Apple zahájil veľké prepúšťanie zamestnancov

Ďalšie prepúšťanie v San Diegu súviselo so zatvorením kancelárie na vývoj Siri, kde sa vyhodnocovali odpovede hlasového asistenta a pracovalo na zlepšení jeho presnosti. Zamestnancom postihnutým týmito zmenami bolo ponúknuté presťahovanie do kancelárií v texaskom Austine.

Najväčším zdrojom prepúšťania sa však stal projekt Titan, známy tiež ako Apple Car. Projekt zameraný na vývoj a testovanie elektromobilu bol aktívny od roku 2014. Apple sa ho rozhodol ukončiť začiatkom tohoto roka, čo prinieslo množstvo otázok v prípade premárnených investícií a vývoja. Dokopy sa tu malo preinvestovať šialených 10 miliárd dolárov.

Apple Car
Zdroj: DALL-E

Tieto udalosti poukazujú na dynamickú povahu technologického priemyslu, kde aj veľké spoločnosti ako Apple musia pružne reagovať na zmeny a výzvy, ktoré prináša inovácia a vývoj nových technológií.

Pôvodne sa odhadovalo, že ľudia, ktorí pracovali na Apple Car budú presunutí do iných tímov, kde sa mali venovať iným projektom. Zdá sa však, že spoločnosť Apple sa nakoniec rozhodla ísť iným smerom.

Prečítajte si tiež  Apple Car mal byť počítač na kolesách. Výrobca chcel použiť neuveriteľne výkonný čip

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -