Už o niekoľko týždňov by sme sa mali dočkať veľkolepého predstavenia nových modelov iPadov, medzi ktorými si najväčšiu pozornosť vyslúžia najmä prémiové modely s označením Pro. Najočakávanejšou novinkou iPadu Pro budú OLED displeje, ktoré sa v rade jablkových tabletov objavia vôbec po prvýkrát. Podľa najnovšej správy má však Apple s touto technológiou ešte veľké plány.

Podľa informácií, ktoré priniesol portál The Elec, bude spoločnosť Apple postupne napĺňať iniciatívu prechodu na technológiu OLED v celej rade iPadov. Je teda logické, že po modeloch Pro bude nasledovať aj iPad Air. A aj keď je to pozitívna informácia, má jeden háčik, a to ten, že si na túto zmenu ešte poriadne dlho počkáme. OLED displej sa totiž do iPadu Air dostane až najskôr v roku 2028!

Apple začína s prechodom na OLED displeje pre iPad

Nová tandemová štruktúra OLED technológie zabezpečí nižšiu spotrebu energie a dlhšiu životnosť, vďaka čomu budú tieto panely vhodnejšie pre tablety. Pôjde o ešte sofistikovanejší upgrade ako v prípade iPhonov, ktoré používajú iba jednu vrstvu emitujúcu svetlo.

Doterajšie analytické špekulácie naznačovali, že prechod na OLED displeje v prípade modelov iPad Air a iPad mini by sa mal začať už v budúcom roku. Apple sa však pohráva s myšlienkou skladacieho tabletu s 7 – 8″, čo túto víziu výrazne komplikuje.

iPad Air 5
Zdroj: YouTube / Karl Conrad (snímka obrazovky)

Už v priebehu najbližších týždňov by sme mali vidieť nový iPad Air, ktorý síce nedostane OLED displej, no prinesie celú hromadu vylepšení. Najočakávanejšou zmenou bude pridanie väčšej 12,9″ verzie, čím sa model Air vyrovná veľkosti iPadu Pro, no poteší aj procesor M2 alebo M3! Viac informácií by sme sa mali dozvedieť už čoskoro.

Prečítajte si tiež  Problémy vo výrobe môžu spôsobiť, že nový iPad bude meškať

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -