O novom, doteraz najväčšom iPade Air, sa hovorí už niekoľko mesiacov. Dnes sa na internete objavili prvé CAD rendery, ktoré zverejnil známy portál 91Mobiles, týkajúce sa práve tohto chystaného tabletu. Tie ukázali, akú podobu dostane nová generácia modelu Air.

Uniknuté rendery naznačujú, že celkový dizajn bude veľmi podobný súčasnému iPadu Air, ktorý sa používa pri modeloch štvrtej a piatej generácie. Telo však bude pochopiteľne zväčšené a rovnako to bude platiť aj o väčšej obrazovke.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

iPad Air dostane väčšiu obrazovku a nový kamerový systém

Najväčšou viditeľnou zmenou na zariadení bude nová jednotka zadného fotoaparátu, ktorá teraz vystupuje zo zadnej strany. Dostane tvar podlhovastej „tabletky“, namiesto jedného okrúhleho výstupku v aktuálnej verzii. Tento nový dizajn sa trochu podobá na zadnú kameru niekdajšieho iPhonu X a iPhonu XS.

iPad Air 12,9" render
Zdroj: 91Mobiles

Prednou stranou sa bude tablet podobať na súčasný 12,9″ iPad Pro, no rozdielom budú oveľa hrubšie rámčeky okolo obrazovky. Ináč pôjde v podstate o zväčšenú verzou súčasného 10,9″ iPadu Air.

Nový iPad Air osloví hlavne záujemcov, ktorý si nepotrpia na špičkové technológie iPadu Pro a ide im v prvom rade o väčšiu obrazovku. Ide o podobnú stratégiu, ako v prípade 13,6 a 15,3-palcového MacBooku Air, pri ktorých je hlavným predajným lákadlom veľkosť a nie výkon zariadenia. 

iPad Air 12,9" render
Zdroj: 91Mobiles

Portál 91Mobiles tiež potvrdil správy, že iPad Air novej generácie dostane čip Apple Silicon M2, takže tablet si výrazne polepší aj po tejto stránke.

Zariadenie sa má začať vyrábať v prvom štvrťroku 2024, takže produkcia už môže byť rozbehnutá. Očakáva sa, že nový iPad Air dorazí na trh do niekoľkých mesiacov.

Prečítajte si tiež  iPad mini a iPad Air sa dočkajú nových obrazoviek. Apple chystá veľkolepý prechod na OLED

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -