Od predstavenia nových modelov iPadov nás delí podľa únikov a odhadov analytikov z celého sveta už len niekoľko týždňov. Popri očakávanom iPade Air novej generácie, ktorý sa prvýkrát predstaví aj s obrovskou 12,9″ obrazovkou, sa podľa informácií môžeme tešiť aj na nové iPady Pro, ktoré budú opäť dostupné v 11″ a 12,9″ prevedení. Zdá sa však, že napriek blížiacemu sa dátumu predstavenia to v produkčnom reťazci doslova vrie. Apple má problémy, ktoré sa snaží hasiť na poslednú chvíľu.

Podľa najnovších informácií od analytika Rossa Younga, ktorý je vo svete považovaný za špecialistu na zobrazovacie jednotky a má veľmi dobré kontakty v dodávateľskom reťazci Apple, je síce produkcia OLED panelov v plnom prúde, no jeden model výrazne zaostáva. Verzia s 12,9″ obrazovkou je podľa analytika na oveľa lepšej ceste, ako menší 11″ model, ktorý sa potýka s komplikáciami. Dodávatelia jednoducho nestíhajú naplniť požiadavky technologického giganta z Cupertina a pocítiť to môžu aj koneční spotrebitelia.

iPad Pro s 11″ obrazovkou čelí výrobným komplikáciám

V súčasnosti sú pre obidve verzie iPadu Pro vyrábané rozdielnymi výrobcami. Zatiaľ čo spoločnosť LG má na starosti OLED panely pre väčší 12,9″ iPad Pro, Samsung Display sa stará o menšiu 11″ verziu tabletu.

Spoločnosť Apple sa pre tento krok rozhodla v rámci veľkej diverzifikácie svojich dodávateľov. Jeho hlavnou úlohou malo byť zabezpečenie dostatočných výrobných kapacít pre oba modely, no tento plán evidentne nevychádza.

iPad Pro
Unsplash / Rahul Chakraborty

Podľa Youngovho vyjadrenia je zrejmé, že keď Apple oficiálne predstaví nové iPady Pro, dostupnosť 11″ verzie bude obmedzená a nemusia sa ku nej okamžite dostať všetci zákazníci. Tento nepríjemný problém však má svoje riešenia. Jedným z nich je aspoň dočasné zapojenie LG Display do produkcie menších 11″ OLED panelov, čím by sa vyriešil prvotný nedostatok kusov a zvýšila dostupnosť menšieho modelu.

Čo prinesú OLED displeje pre iPad Pro?

Displeje OLED budú pre kategóriu iPadov novinkou, no rozhodne nie pre iné jablkové zariadenia, ktoré s nimi operujú už niekoľko dlhých rokov. Apple používa technológiu OLED napríklad v iPhone a Apple Watch, no väčšie obrazovky tohto typu sú nákladnejšie na produkciu a preto sa do ich presadzovania spoločnosť zatiaľ nehrnula.

OLED ponúka oproti LED alebo mini-LED hlbšiu čiernu a sýtejšie farby, čo sa výrazne prejaví na ostrejšom a vizuálne krajšom obraze. Okrem toho by však táto technológia mohla prispieť aj ku dlhšej výdrž batérie na jedno nabitie.

Pripravované modely iPadu Pro by mohli byť vďaka novej technológii displeja oveľa štíhlejšie ako súčasné LED verzie. Podľa analytických odhadov by obidve zariadenia mohli byť o približne 1 mm tenšie, čo je v prípade tabletu markantná zmena.

iPad Pro
Zdroj: Unsplash / Ernest Ojeh / Rameez Remy (úprava redakcie)

Okrem nových displejov by modely iPad Pro mali byť vybavené najnovším čipom Apple Silicon M3, ktorý sa objavil minulý rok v prémiových MacBookoch Pro. Čip M3 je založený na 3 nm technológii a prináša významné zlepšenie grafiky v porovnaní s minulou generáciou M2, ktorá sa momentálne používa v aktuálnom iPade Pro. Na iPade si vďaka tomu budeme môcť zahrať aj konzolové tituly podobne, ako napríklad na iPhone.

Prečítajte si tiež  5 noviniek, ktoré prinesie iPad Pro 2024

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -