Apple oznámil zaujímavý pokrok v oblasti digitálnych platieb, ktorého sa dočkáme s príchodom nových systémových aktualizácií. Novinka umožní majiteľom iPhonov s najnovším operačným systémom iOS 18 využívať službu Apple Pay prostredníctvom rôznych webových prehliadačov na stolných počítačoch.

Aktualizácia iOS 18 umožní nastaviť Apple Pay tak, aby mohli používatelia na počítačoch platiť aj v prehliadačoch mimo Safari. Na zozname podpore pribudnú populárne prehliadače ako Chrome, Firefox alebo Edge. Táto novinka je zvlášť pozoruhodná, pretože rozširuje kompatibilitu Apple Pay aj na počítače s operačným systémom Windows.

Na platby Apple Pay cez desktop už nebudete potrebovať Mac

Nový systém platieb je navrhnutý tak, aby bol kompatibilný s akoukoľvek webovou stránkou, ktorá integruje najnovšiu verziu platobnej služby Apple Pay. Pri platbe cez webový prehliadač mimo Safari, sa zákazníkom automaticky zobrazí QR kód.

Tento kód potom môžu naskenovať pomocou aplikácie Camera na svojom iPhone s iOS 18 alebo novším, čo im umožní dokončiť transakciu priamo na ich telefóne.

Apple Pay platba na macOS
Zdroj: MacRumors

Podrobnosti o tomto novom systéme boli odhalené počas programovacej relácie na konferencii WWDC 2024, ktorú organizovala spoločnosť Apple. Hoci vývojári budú potrebovať čas na to, aby si osvojili najnovšie systémy pre Apple Pay, táto funkcia bude postupne dostupná na viacerých webových stránkach už čoskoro.

Predtým bola možnosť používať Apple Pay na počítačoch obmedzená len na prehliadač Safari na zariadeniach Mac. Tento krok predstavuje pre Apple významné rozšírenie dostupnosti služby, čo je veľkým prínosom pre používateľov.

Ak sa chcete dozvedieť, čo všetko prinesie systém iOS 18, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme sa detailne venovali všetkým novinkám.

Prečítajte si tiež  iOS 18 a macOS Sequoia dostane lepšie zabezpečenie pre Wi-Fi komunikáciu

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -