Čuduj sa svete, senzáciou posledných dní nie je iPhone 15 a ani pripravovaný VR/AR Headset. Na povrch totiž vyplávali nové informácie týkajúce sa modelového radu iPhone 16, ktorý príde na trh o jeden a pol roka.

Na začiatok je potrebné uviesť, že stále ide iba o prvotné fámy a leaky. Mnoho analytikov si však drží svoju povesť vďaka presným odhadom. Príkladom môže ísť aj známy leaker vystupujúci pod pseudonymom @URedditor, ktorý sa o novinky podelil vo svojom príspevku na sociálnej sieti Twitter.

Modelový rad iPhone 16 by sa mal niesť v duchu niekoľkých zmien, pričom sa dočkáme návratu k niekdajšiemu dizajnu kamerového systému. Fotoaparáty štandardného iPhonu 16 a 16 Plus sa budú nachádzať vertikálne pod sebou rovnako, ako na iPhone 12.

iPhone 16 sa vráti k dizajnu spred štyroch generácií

Spoločnosť Apple prešla na diagonálne usporiadané objektívy zadného fotoaparátu v roku 2021 pri modeloch iPhone 13 a iPhone 13 mini. Rovnaký scenár nasledoval aj v prípade súčasnej generácie a pravdepodobne sa nezmení ani v modelovom rade iPhone 15.

Možno sa pýtate, aký má Apple dôvod na túto zmenu. Odpoveď je celkom jednoduchá. Gigant z Cupertina sa v priemere každé dve až tri roky zvykne uchýliť k rôznym odlišnostiam, vďaka ktorým sú jednotlivé generácie zariadení medzi sebou jasne rozpoznateľné.

iPhone 12 zadná kamera
Zdroj: GSMArena

Najnovší model by tak bol prvým zariadením s portom USB-C, panelom Dynaic Island a vertikálne uloženými foťákmi, vďaka čomu by ste hneď zistili, že sa jedná o iPhone 16 a nie o staršiu generáciu. Možnosťou však je aj iné usporiadanie vnútorných komponentov, no tento scenár je menej pravdepodobný.

Väčšie zmeny sa očakávajú v prípade prémiových modelov iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max. Tie budú údajne vybavené väčšími 6,3″ a 6,9″ displejmi. Tieto zariadenia majú zadné fotoaparáty s tromi objektívmi, takže vertikálne usporiadanie sa na ne pochopiteľne vzťahovať nebude.

Prečítajte si tiež  Dúfam, že iPhone 16 takto vyzerať nebude

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Môže ťa zaujímať
- Reklama -