O nových prírastkoch do rodiny jablkových počítačov sa hovorí čoraz častejšie. Najnovšie informácie odhaľujú, že spoločnosť Apple predstaví nové modely Macov už čoskoro. Hlavnou hviezdou programu sa má pritom stať iMac s 24″ uhlopriečkou, na ktorého aktualizáciu čakáme už doslova roky.

O slovo k tejto téme sa prihlásil renomovaný analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg, ktorý sa novým Macom venoval vo svojom najnovšom príspevku vo svojom bulletine. Gigant z Cupertina plánuje oznámiť nové počítače skôr, ako by sme mohli čakať. Aj keď sa už nemala konať žiadna mediálna akcia, Apple na to môže využiť svoje klasické tlačové správy, na ktoré sme už zvyknutí. 

Prvým pánom na holenie bude iMac 24″ 

Súčasný model iMacu 24″ bol predstavený ešte v prvej polovici roka 2021 a je to jediný Mac novej generácie, ktorý má stále čip Apple Silicon M1. Táto skutočnosť z neho robí dokonalého adepta na upgrade.

Po dizajnovej stránke by sa mal nový iMac držať v šlapajách svojho predchodcu, pričom skutočné zmeny nastanú vnútri zariadenia. Zatiaľ však nie je jasné, aký čip kalifornská spoločnosť v prípade tohto počítača použije.

Okrem čipov z rady M2 je na stole aj scenár, v ktorom firma uvedie novú generáciu čipov Apple Silicon M3 a nový procesor zažije premiéru práve v iMacu 24″. Zákazníkov by to dozaista veľmi potešilo.

iMac 24" v žltej farbe s kompletným príslušenstvom za vynikajúcu cenu
Zdroj: Unsplash / Jay Wennington

Gurman tiež upozornil, že v obchodoch spoločnosti Apple vzniká nedostatok iMacov a MacBookov Pro v mnohých konfiguráciách, pričom dodávky ukazujú až na polovicu novembra. Práve tento fakt má byť jasným signálom toho, že Apple pracuje na skorom odhalení nového hardvéru.

Napriek tomu, že sa stále jedná iba o predpoklad, oznámenie nových počítačov Mac by sa mohlo odohrať už počas budúceho týždňa. Apple však určite nechystá žiadnu siahodlhú konferenciu, na ktorej sa bude venovať každému stroju osobitne. Malo by ísť „iba“ o generačnú obmenu čipov, poprípade mierne vylepšenie displejov.

Následne by sme sa mali dočkať aj oznámenia nových MacBookov Pro 14″ a 16″, prípadne základného MacBooku Pro 13″. V prípade týchto zariadení sme aktualizáciu zažili už v tomto roku, preto ich na trhu neuvidíme skôr ako v priebehu prvej polovice roka 2024.

Prečítajte si tiež  Apple chystá obrovský iMac s 32" obrazovkou. Vieme kedy ho predstaví

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -